weblog o lidech, společnosti a internetu

19.9.02

Za co nás chcete soudit? ptá se nás soudruh Miloš Jakeš na serveru iDnes. Zamrazilo mě kolik lidiček diskutujících pod článkem má krátkou paměť a tvrdí, že jsme se vlastně za socialismu měli dobře a dnes to už prostě nějak není ono.

Asi nečetli krásný článek Karla Čapka "Proč nejsem komunistou?". Možná někteří z nich ani neví kdo byl Karel Čapek. Při hledání onoho článku jsem našel i přepisy dalších zajímavých článků staršího data: Proč nebyl komunistou Josef Čapek a Proč byl komunistou Stanislav Kostka Neumann.

Zajímalo by mě zda tyhle články četl náš pan premiér Špidla.

17.9.02

Na neviditelném psovi dnes najdete krásné predstavení loutkového divadla, které vtipne a bohužel i naprosto presne popisuje soucasné dení na politické scéne v CR: Názor demokratické vetšiny, aneb Absurdní loutkové divadélko 2
Navrch jsem si pro uklidnení dal ješte pohádku o Zkrocení zlé Špidly.
Jen doufám, že sociální "demokraté" nezavedou cenzuru. Když mohou tak agresivne vytesnovat nepohodlné, byt legitimne zvolené poslance, není k cenzure zase až tak daleko.

11.9.02

Dnes vyšlo najevo, že Česká republika má jedny z nejlepších tajných agentů na světě. Co na tom, že občas unikne nějaká ta informace. Prý máme agenty dokonce i v teroristické organizaci Al-Kaida (viz iDnes). A jak zaznělo v diskusi pod článkem:
Kato: "Dalšího agenta jsme umístili jako šéfa do OSN, to jsme kabrňáci."

10.9.02

Malý kurz angličtiny jsme tu měli nedávno, teď zkusme pro změnu tzv. "Czenglish". Víte že undergater znamená podvraťák? Nebo že fráze kde se vzala tu se vzala se překládá jako Where she married herself, here she married herself?
Jestli nevíte, umíte trochu anglicky a chcete se pobavit, mrkněte se do tohoto slovníku. Jestliže vás zaujme můžete zkusit také slovenskou verzi v rtf formátu. Heslo dne: Po povodních přišel Špidla. Co nevzala voda vezmou socani. Není to dlouho co zdražilo poštovné. Ne všechny to však odradí od posílaní dopisů, pohledů a balíků. Například vláda urychleně chystá "Špidlovu spěšninu" alias povodňový balíček. Alias zneužití povodní k prosazení cílů vlády.

"Premiér tvrdí, že tyto změny jsou promyšlenou reakcí na povodeň. Možná má pravdu a jejich podobnost s dlouhodobými představami sociálních demokratů je čistě náhodná. Byla by to velká náhoda, kdyby se dlouhodobá politika sociální demokracie natolik podobala stavu po katastrofě."

Více na idnes

2.9.02

A máme tu malý kurz angličtiny - NIMBY - Not in my backyard. Česky: ne na mém dvorečku. Tak by se dalo nazvat chování občanského sdružení Žlutý kopec, kterým vadí rozšíření areálu onkologického ústavu v Brně. Další lekci vám dají zadarmo a to z fyziky a medicíny: člověk trpící rakovinou podle nich svítí, září, je nebezpečný a potřebuje izolovat.Více informaci na Neviditelném psu.

Obsah této stránky je přístupný jakýmkoli prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje novější standardy HTML 4.0 a CSS 2. Pokud čtete tuto zprávu, znamená to, že váš prohlížeč tyto standardy zřejmě nepodporuje. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak s plně přístupným obsahem.