weblog o lidech, společnosti a internetu

31.10.02

Anglická verze už má svůj první příspěvek. Enjoy it.

29.10.02

Tak se nám počasí pěkně vysmálo, prodloužený víkend za moc nestál a teď se na nás (aspoň tady v Brně) směje sluníčko. Chtěl jsem udělat něco pro zdraví a vyjet si na kole, Jan Tleskač by záviděl a Honza Procházka by se smál, takže z toho sešlo.
Změnu času jsem vyřešil po svém vstávám stejně a mám tak ráno víc času, bilogocký budík se prostě jen tak přetáhnout nedá. Proto jsem měl čas projít si pár zajímavých stránek:
Velmi podrobný popis Pageranku (vy nepoužíváte Google?) najdete zde. Jeden z mála českých weblogů, na která se dá koukat zde. Stránku plná odkazů pro webdesignéry je tady.
A vypadá to, že se nám za chvíli rozjede anglická verze WebSky. Nebude obsahovat přepis českých článků, ale měla by být samostatným autorským dílkem. Už se těším s vámi.
Mimochodem, pracuji na sprovoznění příspěvků, doufám, že budou brzy.

25.10.02

Pár odkazů bez komentářů:
Stickers, posters, writers, painters? Space3 - Stickit - Obey Giant - Pasta - Urbanize.org
Česká alternativní internetová scéna - Eldar. Condomi a umění? Proč ne.
Pro vaše oči.

24.10.02

O přístupu k nám voličům vypovídá stránka poslanecké sněmovny a to třeba její FAQ (v tomto případě spíš FUCK)
otázka: Právě jsem si prohlédl informace o . . . . Kvalita fotky je katastrofální. Stejné je to i u dalších poslanců.
odpověď: Nastavte si zobrazování na 256 barev. S 16 barvami toho opravdu příliš neuvidíte. Objevil jsem blog jednoho mediálně známého člověka. On to asi neví, ale bloguje.
Zajímavé jsou i přesmyčky, obzvlášť ta druhá.

23.10.02

O víkendu jsem byl na bítovském hradě. Díky hezkému počasí bylo otevřeno i v tuto roční dobu a tak jsem se mohl podívat do ZOO v hradní zahradě. ZOO není takové jaké byste čekali, ale setkáte se zde se zvířátky z evropského kontinentu. Mají tu nádherné sovy, víry, plaché lišky, mývaly, dravé ptáky, krkavce a hned u vchodu nervní veverku, která běhá v kruhu. Líbila se mi sice možnost poznat velmi zblízka zvířata, která nám jsou nejblíž ale co mi vadilo, byla velikost klecí. Škoda, takoví krasavci by si zasaloužili víc.

Na další zajímavost jsem narazil hned u vchodu: "WC - dospělí 2 Kč, děti 1 Kč". Zajímavé, děti toho vyčůrají míň a tak mají právo na slevu. Zajímalo by mě jestli bych dostal slevu, když toho bude málo. Bohužel se nebylo koho zeptat protože u vchodu byla jen zamčená kasička. Takže kdybych tam šel sebekriticky bych musel zhodnotit, jestli toho bylo jako za dospělého a nebo ne. Ale po čaji za 10 kč (s citrónem), který na hradě dostanete, si za ty dvě koruny rád odskočím.

Společnost Microsoft stáhla ze svých stránek reklamní kampaň "Convert to PC". Jde o to že lidé, tvářící se jako nespokojení uživatelé Macu kteří jsou nadšeni poté co přesli k Windows, nejsou skuteční. Dopisy psala PR agentura Microsoftu a "uživatelé" jsou najatí herci.

Tak mě napadá, kolik reklam by zbylo u nás, kdyby všechny reklamy v podobném duchu musely být staženy?

Více se dočtete na technetu.

Hyena má nový design, podle mého nevkusu pěkný. Škoda, že HTML kód není validní a nejsou tam použity styly. Zkuste se podívat do HTML kódu, je ostuda, že tento nejstarší český blog neprošel ještě ozdravnou kůrou.
A co je špatně? Například nesmyslně prázdné tagy, tagy FONT v textu (jsou pomocí něj dělané i nadpisy) a určitě najdete i další.

22.10.02

Dnes leží v parlamentu návrh zákona, který odporuje lidskému rozumu. Ale na to si za vlády postkomunistických pohrobků, socialictických přerozdělovačů a neschopných ignorantů musíma asi bohužel zvykat. V návrhu zákona se zakazuje proodním asistentkám zůčastňovat porodů jinde, než ve zdravotnickém zařízení. Nejen že rodičky, které se rozhodnou rodit doma, a to buď na základě předchozí katastrofické zkušenosti z porodnice nebo po zralé úvaze, si musí vše platit samy, ale teď jim stát ubírá právo rozhodnout se samy o sobě a dokonce právo na zdravotní péči. Navíc porodní asistentky z pohledu lékařské etiky pomoci budou muset, ale poruší tim zákon.
Občané proberte se, vracíme se tam odkud Slovensko po několika letech konečně snad startuje - do prdele.

18.10.02

Kdysi jsem ze žertu prohlásil, že zanedlouho budeme mít i ledničky s IP adresou. A už je to tady! Frima LG nabízí ledničku, která má mnohem víc než připojení k internetu. Namátkou třeba TV, Hi-Fi, digitální fotoaparát...
Kdo nevěří, ať tam běží. Kam? Přece sem.

16.10.02

"Ahoj ahoj! Vítám všechny posluchače u našeho nočního pořadu Kulka v hlavě. Je přesně hodina před půlnocí, a pokud se zrovna rozhodujete, jestli dnes v noci spáchat sebevraždu, zavolejte nám do studia..."

Zajímá-li Vás tato noční show mrkněte na Boulevard

15.10.02

Do roka a do dne?

Dnes mě napadlo, že dva největší teroristické útoky posledních let následovaly po sobě s odstupem jeden rok, jeden měsíc a jeden den. 11.09.2001 New York a 12.10.2002 Bali. Asi je to náhoda, přesto mi to nedalo neblognout otazku: "Co se stane 13. listopadu 2003?"

To že drogy jsou škodlivé víme, ale víte jak hodně škodlivá je káva? Zajímalo by mě, jaké halucinace ten pavouček měl ... Nehlučte děti ani muk,
povím vám příběh z lesních luk,
bude to příběh pohádkový,
o mravencích a o cvrčkovi.

Tak nějak začínala má v dětství oblíbená pohádka o pilných mravencích a cvrčkovi. Mravenci pilně pracovali a chystali zásoby na zimu. Cvrček jenom hrál na housličky, zima podle něj byla daleko. Skončilo to tak, že málem umřel - naštěstí ho mravenci pozvali na raut jako muzikanta, takže všechno dobře dopadlo.
Na psovi si můžete přečíst modernější a o poznání smutnější variantu této pohádky - "O mravenci a kobylce"

Tak mi to nedá a taky si přisadím jednou Invexovou. Letos jsem na Invexu nebyl. Nemrzí mě to. Neřeším to. Vlastně teď už jo. Asi bych měl mít komplexy, že se nemůžu zapojovat do diskuzí na internetu, jak to stálo za ... Nemůžu ani psát o tom co zlepšit. Tak aspoň píšu o tom, že nemám o čem psát. Přeji krásný den.

12.10.02

Dnes se mi podařilo rozběhat vyhledávání. Největší zádrhel byl v tom, že stránka podle template odpovídajícímu XHTML 1.0 vypadla z atomz v takovém tvaru, že to IE nerozchodil a nic nezobrazil. Template jsem tedy upravil aby hlavička odpovídala normě HTML 4.01 Transitional a vše je už v pořádku.

8.10.02

Další sourozenec, vytvářený mým jmenovcem se vylíhnul na adrese na serveru Converter.cz. Věnuje se povídání o skvělém prográmku pro převod fyzikálních jednotek. Tady je vidět, že bloggovat můžete všechno. Přidejte se také.

6.10.02

Sadu grafiky pro volné použití poskytuje Jeffrey Zeldman. Najdete zde ikonky a pozadí vše v podobném stylu jako je jeho web. Stojí minimálně za prohlídnutí. Tak máme dalšího sourozence, weblog Markoff.szm.sk, bohužel se na něm nachází i prodej filmových CD, který je i přes upozornění, o tom, že objednávat CD si můžou jen majitelé legální kopie, velmi problematický.
Možná by také neškodilo trošku si pohrát z validitou HTML ...

5.10.02

Přidal jsem WebSky do databáze na serveru BloggTree. Adoptivní maminkou je mi Sova. Doufám, že jí nebudeme dělat ostudu. Dnes jsem na websky.cz spáchal nový design. Ovlivněn Sovou jsme ho udělal tak, že by měl odpovídat XHTML 1.0 a CSS2. Je možné, že v některých starších příspěvcích to tak nebude. Design je beztabulkový a laděný na IE. Zobrazí se i v Opeře, ale vzhledem k tomu, že IE jinak počítá pozice je mírně odlišný.
Připomínky můžete psát na můj email.

3.10.02

Jste sběratel a máte v kapse pár tisíc dolarů? Pak neváhejte a spěchejte na www.ebay.com. Je tu totiž k mání laptop známého hackera Kevina Mitnicka zabavený FBI v roce 1995.

Obsah této stránky je přístupný jakýmkoli prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje novější standardy HTML 4.0 a CSS 2. Pokud čtete tuto zprávu, znamená to, že váš prohlížeč tyto standardy zřejmě nepodporuje. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak s plně přístupným obsahem.