weblog o lidech, společnosti a internetu

28.12.02

Reflex se výjimečně povedl

V čísle 51/2002 je naprosto skvělý článek o poměrech v České televizi - Zadržovaný pád, buďme rádi, že ČT vůbec vysílá.

Ozbrojený a nebezpečný?

Vzhledem k měnícímu se zákonu o zbraních a střelivu jsem se konečně po několika letech dokopal k tomu, abych si udělal zbrojní průkaz. Nový zákon o zbraních a střelivu 119/2002 Sb. a prováděcí vyhlášku si od nás můžete stáhnout.

Více informací o střelných zbraních najdete například na serverech mojezbran.cz, GUNS-INFO a AOS - asociace obranné střelby, nakoupit můžete na stránkách Zbraně a střelivo online, Zbraně a taktika a nebo třeba Proarms. Neděste se, skoro všichni dovozci a prodejci zbraní mají naprosto otřesné a uživatelsky nepříjemné stránky.

Dnes není úřední den

Protože válet se přes svátky doma není to pravé, rozhodl jsem se, že vás opět obšťastním několika výplody mého chorého mozku. Cestou do práce chodím přes chodbu magistrátu města Brna. Nic zvláštního, ale to co jsem dneska viděl na vstupních dveřích, hned pod úředními hodinami mi vyrazilo dech. Čistý bílý papír a na něm pouze nápis: DNES NENÍ ÚŘEDNÍ DEN. Žádný datum, nic. Zavidím jim, také bych chtěl mít možnost vyvěsit si podobnou cedulku a jednoduše takhle kdykoliv vysadit.

21.12.02

Tmáři tmoucí

A nebo také darkeři. Jejich činnost osvětluje server elektrika.cz a můj komentář je: Chlapci najděte si raději ženskou.

19.12.02

Veselé Vánoce

Před chvíli jsme dokončili práci, která měla být letos dokončena. Pro mě to znamená, že nastupuji dovolenou a pro Vás, že se ode mně až do 6.1. 2003 nic dalšího nedočtete.

Takže je nejvyšší čas, abych Vám všem popřál Veselé Vánoce a Štastný Nový Rok. Mějte vánoční svátky a oslavy konce roku v pohodě a hlavně bez stresu. Zkuste si místo vánočního shonu připomínat jedno krásné moudro pana Jana Wericha: ...čas existuje jenom v lidských představách, čas si vymysleli lidi aby věděli odkdy dokdy a co za to..

Zkuste tedy na čas zapomenout a oživte Vánoce ze starých časů. Není přece důležité jestli máte doma předpisově naleštěná všechna okna a na jakou výši úvěru jste se letos kvůli darům dostali. Podstatná je pohoda a atmosféra oněch svátečních dnů.

Příjemné sváteční chvíle Vám měrou vrchovatou přeje Global.asa Wenca

18.12.02

Konečně policie

V poslední době jsem zahlédl v brněnských ulicích větší množství policistů. Celkem mě to udivilo protože normálně moc vidět nejsou. Dnes jsem se dozvěděl pravý důvod. Nový brněnský policejní ředitel vyhnal policisty do ulic a nechal jim dokonce nasadit reflexní vesty aby byli vidět. Uvolněná místa chce nabídnout absolventům škol, aby si při papírování mohli udělat roční praxi. Dokonce nařídil jezdit policistům ve městě čtyřicetikilometrovou rychlostí, aby se stíhali dívat po okolí. Řekl bych, že je to ten správný vítr do zatuchlých policejních kanceláří. Teď jen aby se policajti nenaštvali a nevybíjeli si zlost na občanech.

Předvánoční projev Antonína Zápotockého 1952.

Dostal se ke mě mailem jeden starý projev jistého komunistického pohlavára. Možná že ho znáte, ale stejně ho bloguji, protože si myslím, že rozhodně stojí za přečtení a za zamyšlení. Takže tady je:

Chtěl bych dnes ve svém předvánočním projevu promluvit k těm, kteří se o Štědrém večeru nejvíce shromažďují kolem vánočních stromků: k našim dětem a mládeži. Vy, kteří dorůstáte, nepozorujete ani, jak mnohé se u nás v poslední době změnilo a mění. Ani legendární Vánoce nezůstávají beze změny.

Září sice dále vánoční stromky, čekají se dárky, ale mizí už jesličky, které dříve bývaly nezbytným doprovodem vánočních svátků. Jesličky s malým Ježíškem musely být dříve o Vánocích v každé domácnosti, i když jsme je museli vystříhané z papíru zapíchat jen do mechu za okny. Malý Ježíšek, ležící ve chlévě na slámě vedle volka a oslíka, to byl symbol starých Vánoc. Proč? Měl připomínat pracujícím a bídným, že chudí patří do chléva. Když se mohl ve chlévě narodit a bydlet Ježíšek, proč byste tam nemohli bydlet vy, proč by se tam nemohly rodit vaše děti? Tak mluvili k chudým a pracujícím bohatí a mocní. Děti pracujících se již nerodí ve chlévech. Proto také v době kapitalistického panství, kdy bohatí vládli a chudí se dřeli, pracující namnoze ve chlévech bydleli a jejich děti se tam rodily.

Doby se ale změnily. Nastaly mnohé převraty. I Ježíšek vyrostl a zestaral, narostly mu vousy a stává se z něho děda Mráz. Nechodí již nahý a otrhaný, je pěkně oblečený v beranici a v kožichu. Nazí a otrhaní nechodí již dnes ani naši pracující a jejich děti. Děda Mráz přijíždí k nám od východu a na cestu mu září také hvězdy, nejen jediná betlémská. Celá řada rudých hvězd na našich šachtách, hutích, továrnách a stavbách. Tyto rudé hvězdy hlásají radostně, že vaši tatínkové a maminky splnili na svých pracovištích úkoly čtvrtého roku první Gottwaldovy pětiletky. Čím více je těchto zářivých hvězdiček, tím radostnější budou naše svátky, které se stávají svátkem radostné oslavy splnění úkolů celoroční naší práce.

Čím důsledněji je tato práce vykonána a úkoly splněny, s tím větší nadílkou je příjezd dědy Mráze provázen. Do Vánoc splníme závazky Stalinovi. Proto dnes k radostnému vánočnímu svátku slibme našemu osvoboditeli, příteli a učiteli soudruhu Stalinovi, slibme našemu prezidentu soudruhu Gottwaldovi všichni my, velcí i malí, že se budeme starat každý ze všech svých sil, abychom své pracovní schopnosti ve školách, závodech i kancelářích a na každém pracovním místě rozvíjeli tak, aby úkoly vytyčené pro poslední rok Gottwaldovy pětiletky byly do příštích Vánoc na všech pracovištích splněny. Aby nad všemi závody, šachtami, státními statky, JZD, ve městech i na vesnicích se rozzářily jasné rudé hvězdy splněných závazků, aby naše krásná vlast rozkvetla novými květy splněných úkolů a plánu. Tím zkřížíme také zločinné plány a úmysly těch, kteří místo tvůrčí práce chtějí připravovat novou světovou válku, aby mohli znovu zotročit naše národy a vykořisťovat lidskou práci. Slibme si, že ubráníme mír a zachováme tak na celé zemi pokoj a klid všem lidem dobré vůle!

12.12.02

Listárna

Tak přece jen nás čtete, přišla reakce na můj postesk:

Odkaz na Vas blog je skryty pod odkazem na Open Directory Project - Seznam blogů pod článkem na Novinky.cz.
Není v mých silách vyjmenovat všechny blogy, za což se vám omlouvám, protože si váš blog také občas čtu.
Radim Hasalík

Děkuji za reakci, omluvu přijímám. :o) A máme tu i další dopis:

Cau,
http://www.websky.cz/2002_12_01_archive.asp#85735776
tenhle prispevek me mirne nakrkl a to z tohodle duvodu: pocet takovych webu se limitne blizi poctu obci v CR. Pokud nekdo najde dobry web statni spravy, budu na nej odkazovat kazde pondeli.
Je temer jiste, ze ten link mas ode me a je temer jiste, ze Frycovice ti nic nerikaji. Jenze me jo. A to, ze ten web proste shazuje Mozillu a kdovicojeste, neznamena, ze si budu utahovat z autoru, i kdyz si o jejich webdesignerskych schopnostech nich myslim sve.
Ale jinak mate docela fajn blog, chlapci.
m.

Toliko abychom dali prostor čtenářům.

10.12.02

Nákup až do domu - internetová večeře

Jsem nemocný a tak jsem požádal kamaráda jestli by mi nenakoupil, přes BlueTooth a GPRS a ICQ. To bylo kolem 21:30. Protože měl cestu slíbil, že přijede. Je 23:30 a opravdu tu byl. Nákup přes internet funguje. Místo 10ti rohlíku přivezl 6 a dva dny staré, na sýr zapoměl ale zato vzal 2x tolik salámu. Ledové kaštany nahradila čerstvá brokolice (škodolibá optimalizace mého jídelníčku) ale hlady nebudu. Není nad to mít přátele ...

Důchodce důchodcům

Prezident Havel dal milost 78letému důchodci, kterému hrozilo 5 let vězení za to, že si vypěstoval 7 rostlin konopí. Že by si nastávající důchodce chystal půdu mezi důchodci pěstiteli? Ale souhlasím s tímto krokem. Protidrogový zákon v ČR je padlý na hlavu stejně jako většina poslanců. Ale poslance máme jaké se zasloužíme. Alkohol je mnohem nebezpečnější než marihuana a na léčení závisláků doplácíme všichni. Když to jde v Holandsku, proč ne u nás? Ale u nás je problém i s registrovaným partnerstvím, neboť podle křesťanských demagogů je homosexualita nemoc. Lidi kde to žijeme ...

Když už jsem u důchodců, tak během stěhování mého kamaráda, jsem zaparkoval autem jedním kolem na chodníku, protože věcí jsme měli moc a parkovací místo bylo daleko. Jedna čiperná důchodkyně nelenila a plivla mi na okýnko auta. Dále bez komentáře ...

A ještě jeden postesk ...

Na Novinkách vyšel článek o blogování a nebyl jsem tam zmíněn, takže na něj ani neodkážu (kdo chce najde) :o) a raději si rýpnu: v Mozille se jim zobrazuje špatně čeština.

Ja za to můžu

Mrazy jsem svým rouhačstvím přivolal.

Děd vševěd

Zpátky na stromy. Dostal jsem email, ve kterém jsem byl upozorněn, že Diderot nebyl jediná encklopedie. Už nějaký pátek totiž funguje encyklopedie Vševěd. Děkuji tímto slečně(paní) Šárce W. za upozornění. Vševěd je zadarmo a má dokonce i sms a wap rozhraní.

9.12.02

Obecní vývěska

Tak jsem zase jednou narazil. Narazil jsem na internetové stránky jisté obce. Nechtěl jsem nijak předesílat co si o onom webu myslím, ale dost dobře to nejde. Protože než uvedu link, musím napsat následující varování: Pomněte, že na stránky tyto vstoupiti mohou pouze jedinci otrlí, s žaludkem silným a Internet Explorerem nainstalovaným.

Obec tato zove se Fryčovice a slovutná jejich obecní vyvěska je na internetu k nalezení na domeně řádu druhého, na doméně této - frycovice.cz. A kdybyste vědět chtěli, kdo spáchal hrůzu onu, link na redakci nepřehlédněte.

8.12.02

Miss World 2002

Politicky korektní, divácky nezajímavá, i tak by se dala Miss World charakterizovat. Samozřejmost s jakou přijala američanka postup do semifinále o něčem vypovídá, stejně jako rozvrstvení semifinalistek napříč kontinenty, které neumožnilo postup opravdu krásným slečnám. Všechny slečny milují svět a mír, některé jsou to schopny říci anglicky. Američanka nás přesvědčuje o tom, že ona je ta nejlepší a nejdokonalejší. 3. Peru, 2. Kolumbie a 1. Turecko. Už podle toho, že vyhrála cenu za nejkrásnější šaty, i když byly poněkud divné, mi napovídalo, že ujetý vkus rozhodčích by jí mohl pomoci.

Právě jsem se dodíval, nestálo to za to.

6.12.02

Nová konference o optimalizaci pro vyhledávače

Funguje na adrese seo@nawebu.cz a archív najdete na adrese http://seo.nawebu.cz/

Co to je - očima kritika

Pixy ve svém blacklistu kritizuje novou online encyklopedii Co to je. Jeho kritiku bych rozdělil na dvě části, kritika provedení, do té mu kecat nebudu, neboť tohle není můj obor a kritika obchodního modelu. Vzhledem k monopolu, který se svojí encyklopedií mají si zřejmě můžou dovolit zpoplatnit přístup tak, jak to udělali. Čas ukáže zda budou muset zlevnit. Já osobně bych si heslo zaplatil, ale jen v případě, že to bude možno udělat bez složité registrace a nějakým hodně jednoduchým způsobem. Například SMS mému operátorovi s číslem hesla a naoplátku zaslaný přístupový kód.

4.12.02

Feministická hlídací fena

Vemte si sluneční brýle, protože léto je tady (hlídací fena). A kde jsem se k tomuto odkazu dostal? Pánové, něco pro zasmání a zamyšlení - feminismus.

2.12.02

Brutwanna

Hledal jsem dnes cosi na webu, když na mě vykoukl reklamní banner. Nejprve jsem si toho nevšiml protože reklamním bannerům zpravidla nevěnuji pozornost. Ale pak mě udeřil do očí datum na tom banneru. Byla to upoutávka na koncert skupiny Buty dne 30.5.2002. To mě zaujalo natolik, že jsem udělal něco, co už jsem neudělal pár týdnů. Já si na ten reklamní banner kliknul. Schovavá se za ním webová prezentace skupiny Buty. Tedy prezentace... Možná, že by kapela líp udělala kdyby na rozdíl od písniček, které jim vcelku jdou, nedělala tu prezentaci vlastními silami.

Tak nepřehledně udělaný web už jsem dlouho neviděl. Chvíli mi trvalo než jsem vůbec našel dovedně skrytou navigaci (vážně tam je, přísahám). Podklad pod černé písmo je zvolen velice vhodně, takže si na určitých místech musíte text označit, aby se vůbec dal přečíst. Atd. Atd. Atd. Posuďte sami - prezentaci najdete na adrese www.buty.cz

1.12.02

Kde je ta zima?

Není to tak dlouho, co jsem si stěžoval, že mi první vločka připoměla blízkost vánoc a konec dalšího roku. Asi jsem se nechal unést a nebo to zakřiknul. Po sněhu ani památka, dnes v Brně svítilo sluníčko tak silně, že i mouchy začaly létat a včera kolem půlnoci jsem slyšel zpívat ptáčky. Jen mám strach, že nám to vrátí za pomocí holomrazů někdy v únoru.

Obsah této stránky je přístupný jakýmkoli prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje novější standardy HTML 4.0 a CSS 2. Pokud čtete tuto zprávu, znamená to, že váš prohlížeč tyto standardy zřejmě nepodporuje. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak s plně přístupným obsahem.