WebSky.cz
 
 Nesouhlasím s tím, co říkáš, ale do poslední kapky krve budu bránit tvé právo to říci. [Voltaire]
 

weblog o lidech, společnosti a internetu

16. září 2003 (úterý)

Zastavte blogovací šílenství

Ve svém článku Stop the Blogging Madness se Jimmy Guterman odvoláva na studii Forresteru, která tvrdí:

Blogování je více okrajové než tvrdí jeho kritici. Ve Forrester Research (FORR) provedli studii mezi 3673 lidmi a zjistili, že 79 procent z nich nikdy o weblogu neslyšelo, 98% z nich nikdy weblog nečetlo a 98% tvrdilo, že by nikdy nezaplatili za možnost si weblog přečíst a nebo weblog psát. Weblogy jsou pěkná věc, ale když pouhé 2 procenta internetových uživatelů čte blogy, je tato zábava daleko od mainstreamu. Výzkum Forresteru poznamenává, že blogování je psaní internetové elity pro elitu.

Co nám dále sděluje Jimmy Guterman?

Často zajímavé zápisky blogerů z "horního patra" jako jsou Dan Gillmor, Dave Winer, Doc Searls a David Weinberger jsou nekonečně samoodkazující. Komentují jeden druhého a posílají tak čtenáře v kruhu. Je to jako otočné dveře bez možnosti útěku. ... Médium samotné je stále hlavním tématem konverzace. Nuda. Není divu, že tak málo lidí čte blogy.
Kvalitní blogování vyžaduje dostatek času ... je těžké psát komentáře k více stránkám, máte-li používat počítač i k něčemu jinému, než bezcílnému brouzdání. Online deníčky jsou kousek od mainstreamu, ale dnešní weblogové šílenství, kdy má každý novinář, politický kandidát či technický úředník potřebu vytrubovat do světa cokoliv mu přijde na mysl, brzo skončí. Blogování může být legrační, odvážné a mít spoustu dalších báječnách přívlastků, ale kromě ojedinělých případů není pro byznys podstatné.

Ve svém blogu na to reaguje Ross Mayfield. Rozvádí myšlenku, že blogy nejsou vhodné pro byznys a tvrdí, že sice nejsou vhodné pro zacílení na spotřebitelský trh, ale že své uplatnění najdou ve firmách, při komunikaci a spolupráci. A tento segment není moc vidět, je schovaný za firewally.

Jiný pohled: Adam Javůrek: Dobré a špatné články o blozích

David Bureš
12:41:33
Počet komentářů: 5

Archiv

září 2002
říjen 2002
listopad 2002
prosinec 2002
leden 2003
únor 2003

březen 2003
duben 2003
květen 2003
červen 2003
červenec 2003
srpen 2003
září 2003
říjen 2003
listopad 2003
prosinec 2003
leden 2004

Odkazy

www.websky.cz

Návštěvnost

Ostatní

O pojištění.cz - vyberte si to správné pojištění a ušetřete peníze

Investiční životní pojištění

Kapitálové životní pojištění

Kapitálově důchodové pojištění

Pojištění úvěru

Dočasné životní pojištění

Stipendijní pojištění

Svatební pojištění

Penzijní připojištění

FWA

(Neklikat: movie gallery, pornoblog)