weblog o lidech, společnosti a internetu

31.1.03

Libanonská smyčka

Už několikrát mi dorazil e-mail varující před krádeží platební karty přímo v bankomatu. Popravdě řečeno jsem si nebyl jist jestli nejde o další z řady hoaxů volně putujících z jedné mailové schránky do druhé. Shodou okolností o tom dnes vyšel v dnešní MFDnes (to je ale dnešků :-) článek. To mě popíchlo k tomu, že jsem se porozhlédl po webu a našel další potvrzení na webu ministerstva vitra:

V průběhu roku byla odhalena nová forma zneužívání platebních karet, tzv. Libanonská smyčka, kdy pachatel na otvor pro vkládání platebních karet nalepí černý obdélníček z plastu s otvorem, který je totožný s velikostí vstupu pro PK na bankomatu. Na zadní straně obdélníčku je nalepena páska z videokazety, která tvoří smyčku, kterou nasune do otvoru bankomatu. Smyčka je dlouhá tak, aby pojala celou PK. Po vložení uvízne PK ve smyčce, nedostane se do prostoru pro autorizaci karty a nelze ji pokynem na klávesnici vyjmout. Bankomat se tím dostává mimo provoz. V té chvíli přistoupí pachatel k držiteli PK a "poradí", aby opětovně zadal PIN a následně zmáčkl ENTER. Při tomto úkonu vysleduje PIN držitele karty. Bankomat nemůže PK vydat. Pachatel vyčká až držitel odejde reklamovat vadu bankomatu do banky, vyjme obdélníček se smyčkou a PK a se znalostí PIN ji využívá až do jejího zablokování právoplatným držitelem.

Takže Libanonská smyčka NENÍ hoax. Dávejme si tedy pozor co a kam strkáme.

30.1.03

Surf to GNURF!

Při úklidu na disku jsem našel jeden vousatý ale móc pěkný vtípek od GNURFa. I nelenil jsem a zeptal se google.com kdeže je dnes na webu GNURF k nalezení. Google to pochopitelně věděl. Takže Vám mohu popřát dobrou (téměř) víkendovou náladu s GNURF galery - na design webu nehleďte a dobře se bavte. Dovolím si ještě navnadit vás dvěma ukázkami. První je pro počítačníky a druhá pro tenisové plejery. Dobře se bavte.

Havel = War?

I came across an article on Novinky.cz regarding possibly the most discussed issue at present: "Will there be a war in Iraq?"
Until now I had thought that our current Czech President is a man looking for peace and love in the world but after reading this article my opinion has changed quite considerably. (BTW: I also recommend that you read the comments at the bottom of the page: They make for interesting reading :o)

Kam kráčíš, Microsofte?

Aneb zajímavý článek na téma zda nás "velký bratr" M$ monitoruje a jak. Doporučuju si poklikat i na linky, které v tom článku naleznete. Když už nic jiného najdete linky na SW firewally a na anti-spyware. Abych nezapomněl - článek je k mání u zvědavce.

Centrální anketa

Válka, ke které se schyluje v Iráku hýbe světem. Jedni pořádají protesty proti USA, druzí vyzývají ke zničení ďábelkého diktátora Saddama. Portál centrum.cz pořádá anketu o této válce. Máte možnost hlasovat, zda si přejete mírové řešení konfliktu, fandíte Georgeovi, nebo snad Saddamovi, anebo je Vám to jedno. (screenshot - png 121kB) Podle toho kterou odpověď zvolíte, se změní vzhled úvodní obrazovky portálu centrum.cz. Kromě toho je Vám jen tak mimochodem nadnesen dotaz, zda chcete nastavit www.centrum.cz jako svou domácí stránku. Tedy v Internet Exploreru 6.0. V Mozille Vás jiný dialog požádá, abyste tak učinili sami - screenshot (png 6kB).

Inu, nemám nic proti anketám, v zásadě mi nevadí ani netradičně veselé pojetí poměrně závažného problému:
... Na této stránce se na různých místech vynořují jaderné hlavice, a když se na ně pokusíte najet myší, tak se ihned ukryjí....
Co mi vadí je, že centrum.cz používá válku v Íráku ve své válce s ostatními portály - ve válce o uživatele. A to IMHO ne úplně fér způsobem. Nějak mi pořád nedochází co má společného můj názor na íráckou krizi s mojí home page.

Quotes for thought (and laughs)

"I believe that sex is a beautiful thing between two people. Between five, it's fantastic."
"If there is reincarnation, I'd like to come back as Pamela Anderson's fingertips."
"My love life is terrible. The last time I was inside a woman was when I visited the Statue of Liberty."
"My wife is a sex object. Every time I ask for sex, she objects."
"I'm such a good lover because I practice a lot on my own."
Woody Allen

"There are a number of mechanical devices that increase sexual arousal, particularly in women. Chief amongst these is the Mercedes Benz 380L convertible."
PJ O'Rourke

"What's the three words you never want to hear while making love? Honey, I'm home."
Ken Hammond

"The big difference between sex for money and sex for free is that sex for money costs less."
Brendan Francis

"An intellectual is someone who has found something more interesting than sex."
Edgar Wallace

"Condoms aren't completely safe. A friend of mine was wearing one and got hit by a bus."
Bob Rubin

"Sex is one of the most wholesome, beautiful and natural experiences that money can buy."
Steve Martin

"Happiness is watching the TV at your girlfriend's house during a power failure."
Bob Hope

"I'm glad I'm not bisexual. I couldn't stand being rejected by men as well as women."
Bernard Manning

"A nymphomaniac is a women as obsessed with sex as the average man."
Mignon McLaughlin

28.1.03

Chce T-mobile spáchat sebevraždu?

Po všem tom zdražování a zpoplatňování je tu další věc - T-Mobile zruší e-mailové adresy zákazníkům, kteří za ně zaplatili. Docela si lámu hlavu proč vlastně Andre a Stefi používají tak mizerného operátora...

Pooh search - Stumpy

With a bit of extra time on my hands I surfed over to one of our neighbours Pooh.cz and after reading some articles I decided to see what search results I got when entering my nick. (I am a bit bored right now :o) So I type Stumpy and, WOW! What a surprise to see what results I got... hehe.
Believe me when I say that *most* of the first and even second result page items are concoctions of mine. Mwuahahahaha :o)

Blogged by DB: Dear Stumpy, if you have bit of extra time in your hands, you should learn XHTML 1.0 Transitional - especially & entity... ;-)

Praotec Websky

Jak se nám podařilo zjistit jediným dotazem na Mr. Gůgla, praotcem Čechem našeho Weblogu je pravděpodobně jistý německý sběratel minerálů Martin Websky(.cz :-)

27.1.03

Armageddon zřejmě odložen

Když jsem poprvé upozorňoval na možný Armageddon, který chystá server www.hlidej.cz, měl jsem vážně strach. Naštěstí byl Armageddon zdá se odložen. Před koncem roku se počítadlo dnů do spuštění pohybovalo někde kolem čtyřiceti. Když jsem tamtéž hodil oko po novém roce, počítadlo ukazovalo dní něco kolem stočtyřiceti. Dnes jsem se chtěl podívat kolik dní samostatného myšlení tedy světu ještě zbývá ale ouha - dozvěděl jsem se jenom jak nakonfigurovat způsob výpisu runtime errors v .NET aplikaci - sceenshot (36kB png)

Happy merger!

Hey, David and Global.asa Wenca!
I'm happy that you invited me to your party here... The more the merrier, as they say :o) I surely think that it's a good idea to make some changes by merging the Czech and English sections together and making it bilingual here.

Looking forward to lots of fun with all of ya. Woohoo!

25.1.03

SP2 nestačí

Na internetu řádí nový SQL virus. Jestli se nemůžete dostat na vaše oblíbené stránky nezoufejte, třeba se konečně probere administrátor a aplikuje ten správný service pack. Ten jediný správný je SP3. A pokud se ze zimního spánku neprobere, kupte si něco pro sebe v tom správném obchodě, aspoň se nebudete nudit. :)

A pokračujeme lehce sobotně: všimněte si upozornění na konci této stránky s kresleným obrázkem a věřte, že slečna na něm je starší než 18 roků ("All models are at least 18 years old").

24.1.03

Wenca moc děkuje

1. Poslancům a senátorům, že vyřadili Miloše Zemana v prvním kole.
2. Stumpymu za vzkaz.
3. Baldachýnovi za jednu z nejhezčích chybových hlášek jakou kdy četl.

Nebude! Nebude! Zeman to nebude!

iDnes:
12:38 - Zákonodárci v prvním kole volby prezidenta vyřadili Miloše Zemana. Dál jdou Klaus, který zvítězil ve sněmovně, a Moserová, jež vyhrála v Senátu.

Výsledky dle zjištění iDNES - poslanci:
Klaus 89, Moserová 25, Zeman 78.
Výsledky dle zjištění iDNES - senátoři:
Klaus 32, Moserová 43, Zeman 5.

Antibojkot plný otazníků

Na internetu se zjevila akce Antibojkot. Jak jste jistě uhodli jedná se o výzvu nezapojovat se do bojkotu T-mobile (TMO). Na mobil.cz spekulují o tom zda je to akce, kterou skrytě pořádá sám TMO.

Mno, podle domény na které je prezentace Antibojkot umístěna - hlidej.cz - a podle stylu kterým je ta prezentace stvořena, si dovolím pronést názor, že za Antibojkotem nestojí ani tak TMO jako spíš nadějný novinář, programátor, vizionář, účetní a vůbec génius českého internetu - Zdeněk Mumie Cendra - jemu totiž doména hlidej.cz patří a dle mého názoru je to přesně jeho styl.

Možná že se mýlím a TMO v tom má prsty - že by si koupil od Mumie prezentaci za neuzavření slavné Mumiiny SMS brány? ;-)

Vydali ho, GLUM!

Na moje obavy - tedy na jejich první část naštěstí nedošlo. Doufejme, že i obavy že přezidentem bude Miloš Zeman se dnes ukážou jako liché - zvlášť poté co Baldachýn objevil úplně nového kandidáta.

23.1.03

Bude Rypák roku prezidentem?

Jak jsem se před chvílí dočetl na Půovi, server rypak.cz opět ožil. Tentokrát pořádá anketu na téma RYPÁK ROKU PRESIDENTEM ČR???. Půovi patří mé díky a panu Zemanovi Vaše hlasy.

Flash news

Aneb mrkněte se na zajímavou interaktivní aplikaci ve Flashi.

Nároční dnové příští

Je to tak, čekají nás nároční dnové příští. Dnes by měli naši páni senátoři rozhodnout, jestli vydají nebo nevydají. Zítra je čeká ve spolupraci s pány poslanci ještě odpovědnější úkol, totiž volba prezidenta. Jsem zvědav a doufám, že nedojde k nejhorší možné kombinaci, totiž že nevydají a Miloš Zeman. To by byla opravdu velká kocovina. Jestli jste z nadcházejících událostí nervózní, můžete se uklidnit úplně jinými starostmi jiných lidí.

22.1.03

Dvě věže a Elvis

Četl jsem už několikero recenzí na film Pán prstenů - Dvě věže. Všechny svorně tvrdily, že divákovi, který nečetl knižní předlohu, může děj připadat trochu zmatený. Což je, soudě podle některých reakcí z USA, holá pravda. Prý je název filmu zvolen nevhodně, protože traumatizuje zejména obyvatele New Yorku, nehledě na to, že po hrdinských hasičích není ve filmu ani památky. A co že má společného Elvis Presley s Tolkienem?! No přece Návrat krále! Elvisovi fanoušsci se prý se na něj už moc a moc těší.

Viz Dvě věže: Pár blbečků s mečema

21.1.03

Můj dům, můj hrad, má památka

Ne, tenhle blog se nebude věnovat kauzou spamu tvujdum.cz, která momentálně hýbe českým internetem. Zaujalo mě něco jiného. Zaujal mě osud konkurentů neonového srdce nad pražským hradem. Vlastně to nejsou konkurenti, vždyť přece piky, kára a trefy srdce krásně doplňují! Neviditelný pes k tomu říká: ...Podívaná je nejlepší z Karlova mostu. Nechápající cizinci tam teď procházejí, dívají se a diví se, jak je na Hradě a v podhradí velké kasino. Pořád lepší, než když se divili, že je na Hradě bordel...

Jak se ale v závěru článku na psovi dočtete, tak se našel způsob, jak na provozovatele nových tří neonů zatlačit - památkáři. Zvláštní, myslel jsem si, že kostel svatého Jiří na Pražském hradě je taky památka.

Omluva serveru TVUJSPAM(dům).cz

byla zveřejněna u medvěda. Já i přesto pošlu stížnost, protože mi nestačí. Navrhuji aby medvídek ověřil u Člověka v tísni, zda peníze opravdu přišly, ale i tak jsem pro exemplární potrestání spamera. Ať míru a dostatečnost navržneného sebepokárání posoudí úřad příslušný.

Blogger nejel

Dneska opět vypadl Blogger.com a proto jsem se rozhodl sprovoznit již skoro hotový systém pro tvorbu blogů. Zatím ho otestuji v ostrém provozu na websky a přibližně po týdnu(až 14ti dnech) dojde k jeho spřístupnění veřejnosti. Zájemci napište.

Text stížnosti připraven, bojujte s námi

Přátelé, stížnost na spammera je připravena a zveřejněna na www.pooh.cz

http://www.pooh.cz/a.asp?id=2002722&db=

Pů je čiperný medvídek a my ho podpoříme, dvě stížnosti z Brna poputují na doufejme kompetentní místo.

20.1.03

Si snad dělá prdel ..

Vyjádření ke spamu bylo zveřejněno jako omluva přímo na serveru tvujdum.cz (neuvadim ani odkazy abych jin nezvedl GPR)

OMLUVA UŽIVATELŮM INTERNETU

Vážení čtenáři, přes víkend TVUJDUM.CZ, největší portál o bydlení, stavění a spoření oslovil prostřednictvím e-mailu nové potenciální uživatele.

I přes důkladný výběr uživatelů, kteří mají své stránky tématicky shodné, došlo k oslovení skupin, které tato zpráva pobouřila.

Dovoluji si Vás ujistit, že v žádném případě nešlo o masové rozesílání spamů, jak některé servery uvádějí, neboť množství připravených e-mailů bylo vůči českému internetu zanedbatelné (alespoň z pohlednu množství).

Závěrem mi dovolte, abych se omluvil všem, kterým tato zpráva způsobila potíže a věřím, že kvalita obsahu, která je již 5 let prověřována tisíci čtenáři nakonec ukáže zázemí a solidnost nad bulvárními projevy.

S přátelským pozdravem

Ladislav Semetkovský
výkonný ředitel
Media Online, s.r.o.

Vážený pane mediální šiditeli, GLUM
jediné co mám já i můj kolega Wenca společného s bydlením je to, že oba bydlíme. Oba nemáme žádné stránky kromě této a přesto nám spam obou dorazil do našich schránek včetně freemailových.
Strčte si prosím vaše blbý kecy a nevyžádané kilobajty do prdele (nebo do krku), nebo kamkoliv jinam a přestaňte mlžit a lhát.

coming soon: Lord of The Internet - Return of the Hacker's king

Aneb návrat nejslavnějšího hackera.

BTW: Nevíte někdo proč má IDNES (internetová obdoba bulvární MF DNES) tak prasácky dlouhé URL článků?

Musím si udělat radost

doutníček na který se moc těším

Stumpy žije a bloguje

XHTML mu dělá pořád problémy, takže až mě přestane bavit opravovat jeho příspěvky, vyhodím mu ze stránky ikonky :). Tímto vás chci všechny upozornit, že máme také anglicky psanou část, kde máte jedinečnou možnost procvičit se v angličtině. Navíc tam NENAJDETE překlady české části, ale Stumpyho originální výplody. Pokud chcete, napište Stumpymu email, uděláte mu radost. Obzvláště rád má otázku jaktože není černej, když je z Jihoafrické republiky. :)

Vyhlašujeme válku ...

a to proti spamům (nevyžádanému emailu), který chodí na všechny možné i nemožné adresy a propaguje server tvujdum.cz. Pokud můžete přepošlete tyto nevyžádané emaily na adresy michal.pick@contactel.cz, jaroslav.kresta@contactel.cz, abuse@contactel.cz. Informace také u medvídka .

17.1.03

Bulvár? Bulvár!

Tázal se mě jeden znamý, proč ve svém posledním příspěvku označuji MFDnes za bulvár. Milý Zbyňku, mimo jiné třeba proto.

Když už jsme u bulváru, mám pro Vás jednu zaručenou zprávu z kuloárů! Stumpy žije! Soudím tak z dnešního zlepšeného počasí, směru a síly větru a z toho faktu že jsem s ním právě dotelefonoval...

Továrna na absolutno

Vrátím ke středeční první volbě prezidenta. Fakt, že kandidát sociální demokracie Bureš (no relation with David ;-) byl smeten hned v prvním kole a počet nehlasujících poslanců a senátorů ve druhém a třetím kole napovídá, že v ČSSD existuje poměrně silná prozemanovsko-protišpidlovská frakce.

Když k tomu připočtu ještě fakt, že Petra Buzková si prý narychlo zřídila digitální podpis, aby nemusela olizovat známky se Zemanem (opsáno z bulváru, konkrétně dnešní tištěná MFDnes), začínám mít vážně strach, že by se bývalý pan premiér Zeman mohl nějakou shodou náhod na hradě ocitnout. To by v praxi znamenalo, že budeme mít za prezidenta člověka, pro kterého jsou skoro všichni "šmejd" nebo "póvl".

Jestli se to stane, měl by se sloučit Parlament se Senátem a přejmenovat se na "Továrnu na absolutno". Proč? Protože jestliže bude Miloš Zeman prezidentem, budeme všichni v prdeli. Absolutně.

t t t telegraficky

Data point: Blogger now has over [to be said in your best Dr. Evil voice...] 1 Million Registered Users. Mwahahahaha...

mě sere musíme víc blogovat :) - Pů, udělal jsem ti odkaz v seznamu blogů; Stumpy, ty máš ještě vánoce?

Hostujeme na rammi.cz a jsme spokojení (skoro skrytá reklama)

16.1.03

Mrtvé moře bude dosolováno

Podle informací tiskové agentury DP klesá trvale v důsledku ekologických katastrof hladina soli v Mrtvém moři a bude ji nutno doplnit. V zájmu zachování turistického ruchu se na tom domluvili zástupci vlivných finančních skupin, stojící za místními cestovními agenturami a hotely, s vědci a izraelskou vládou. Pro svoji kvalitu byla k dosolování Mrtvého moře vybrána sůl ze solného dolu u švýcarského městečka Bex. Tato sůl je považována ze nejslanější a proto ji nebude potřeba tak velké množství. Projekt s názvem DeadSalz by měl startovat v roce 2004.

Zdeněk Drahoš odkládá hřeben

Pokud jste četli pěkný článek v  Reflexu, na který tu David odkazoval, je vám nadpis příspěvku jasný. Pokud jste ho ještě nečetli, pak vězte, že věta v nadpisu má vyjádřit skutečnost že Zdeněk Drahoš byl včera odvolán z funkce ředitele brněnského studia ČT (viz článek na  idnes)

Tolik fakta. No a teď trocha investigativní novinařiny:
Zajímavé je, jak pěkně se sešlo toto odvolání s konkurzem na nového generálního ředitele ČT. Sled událostí je jednoduchý: Balvín nechce odvolat Drahoše. Rada Drahoše odvolat chce. Balvín podrží Drahoše. Rada odvolá Balvína a prozatímním ředitelem ČT se stává Petr Klimeš. Klimeš si uvědomuje (nebo je mu Radou naznačeno) že Rada, která bude nového generálního ředitele ČT volit, nechce Drahoše. Petr Klimeš se hlásí do konkurzu na generálního ředitele ČT. (viz seznam kandidátů). Klimeš navrhuje Radě Drahošovo odvolání. Rada odvolá Drahoše (zpráva ze včerejšího jednání Rady ještě není uveřejněna, ale časem jí najdete v  archivu zpráv z jednání).

A kdo bude novým ředitelem ČT? To se přece ještě neví. :-) Ale Rada je zřejmě s Klimešovým krokem spokojená. Zbývá už jen dodat: Rada Radě Radu myje. Nebo tak nějak to bylo...

Digibaťa číslo 3 - opět na scéně (ale spíš ze scény)

Další gigant, vizionář a digibaťa českého internetu Patrick Zandl (první dva jsou jak všichni víme Daniel Dočekal a Jirka Hlavenka) odchází přechodně ze scény. Jak moc přechodné to je se snad brzy dozvíme. DD se vydal cestou rozumnou a jeho Pooh má šťávu. JH se také po té co odtěhotní nejspíš vrátí a bude nás zásobovat přeloženými moudry na zive.cz. Co chystá PZ?

Poznámka k epilogu Patrika - hezky se vychválil. Bohužel kvůli nevyváženosti a nepřehlednosti mobil.cz nečtu pravidelně, takže nemůžu posoudit úrověn jeho článků, v každém případě je Mobil jeden z nejstarších serverů, s tím se dá souhlasit.

Vzkaz pro Pooh(ahaha)

Styly jsem vyhodil, byl to experiment a mě se ten tmavěmodrej design stejně nelíbil :). Takže to sem píší abys nevypadal jak blbec. :)

Bojkot Pekáče - já už ty spamy nechci

Vážení majitelé Pekáče (nyní Tý-Debile), vaše problémy s mobilním telefonem popřípadě operátorem nezajímají 4/5 lidí používající jiného (Eurotel, Oskar) operátora, přestaňte proto laskavě obtěžovat.

15.1.03

Nestřílejte televizor!

Pokud si jako já místo sledování TV pobrukujete společně s Rogerem Watersem: ...I've got thirteen channels of shit on the T.V. to choose from..., máte další možnost se k nekvalitě svého neoblíbeného pořadu vyjádřit aniž byste museli volat řediteli. pooh.cz (mimochodem, ten server se mi začíná líbit) pořádá anketu Anti ANNO 2002. Můžete si zvolit svého anti-favorita ve stejných kategoriích jako v oficiální novácké anketě - tedy muž, žena a pořad a napsat jim vzkaz. Navíc se z Vás po uzávěrce ankety může usmát stěstí ve slosování a stanete se šťastným majitelem sady doutníků. Uznejte sami - mnohem lepší než prostě zastřelit bednu - nebo ne? :-)

14.1.03

Zrezavělá imunita

Po tříhodinovém jednání mandátový a imunitní výbor doporučil Senátu vydat Vladimíra Železného policii. Více se dočtete na  iDnes.cz. V parafrázi na předchozí Davidův článek dodávám: Snad i u nás zdravý rozum zvítězí. Alespoň v případu pana senátora. V to že by se v dohledné době podařilo zbytečně široký rozsah imunity našich pánů zákonodárců omezit nedoufám. :-(

Poznámka Davida: Poslance neomezovat, poslanci jsou omezení dost ...

13.1.03

Zdravý rozum zvítězil (výjimečně a přechodně)

Městský soud v norském Oslu zamítl v plném rozsahu žalobu zástupců amerického zabavního průmyslu proti mladistvému Jonu Johansenovi, autorovi dekódovacího programu DeCSS, který v důsledcích umožňuje kopírovat obsah DVD.

10.1.03

Ještě jednou šťastné a veselé

Nebojte se, nezbláznil jsem se. Ani nejde o předčasné přání k příštím svátkům. Jenom se mi z důvěryhodných zdrojů dostalo roztomilé vánoční přáníčko, které odesílala zaměstnancům společnosti Computer Press mailem ?manželka/přítelkyně/milenka? (tak vidíš Davide, zdaleka nevím všechno ;-) ) předsedy představenstva Computer Pressu, pana Jiřího Hlavenky. Ještě pro nezasvěcené dodám, že ona dáma pracuje v Computer Pressu na jedné z vyšších pozic. Zajímavá náhoda.

Už nebudu zdržovat a půjdu přímo k jádru pudla. Onen mail mě natolik zaujal, že jsem se rozhodl, že se s Vámi o něj prostě _musím_ podělit. Posuďte sami:

Milí kolegové,

ráda bych také všem popřála pro někoho veselé a pro někoho klidné prožití vánočních svátků. Do Nového roku pak hodně udraví. štěstí, úspěchů nejen v pracovním nasazení, ale zejména v osobním životě a také hodně lásky..
Protože zázemí v osobním životě hodně podporuje i pracovní pohodu a zejména výsledky práce. Děkuji vám všem za skvělou spolupráci.
Jak již všichni ve všech firmách víte, čekáme přírustek do rodiny. Klube se na svět malý Hlavenka. Pokud všechno dobře dopadne a budu se o něj starat, pak budu ve firmě méně jako dosud. Budu spíše na emailu a jen sporadicky budu do firmy dojíždět. Po dohodě s Jurou-nastávajícím tatínkem.

No řekněte sami, je to vánoční přání, pobídka k (nej)vyšším pracovním výkonům, nebo oznámení že se narodí nový člen představenstva Computer Pressu? :-)

PS: Nemám sice rád rodinné podniky, přesto ale musím dodat: "Ať Vám rodino Hlavenkova těhotenstí i porod dobře dopadnou!"

Korespondenční webový šach

Preji krasny den,
jsem tvurce nezavisleho a nekomercniho webu http://sachy.stdobry.cz/, ktery nabizi platformu pro hrani offline (korespondencniho) sachu. Tento web trpi predevsim tim, ze neni prilis znamy a jsem si jist, ze zminka o nem ve Vasem blogu, by mu jiste pomohla.
Zajimalo by mne, jestli je mozne docilit nejak toho, abyste ho zminil prave ve Vasem blogu?

S pozdravem
Stanislav Dobry

Jak jednoduché, stačí mi napsat :)

kývající ježíš a plačící santa klaus

Tak už jsem po asi dvacaté od dob předvánočního shonu slyšel o tom jak nevkusní jsou američani (jsou a jsou i blbí). Na novém brněnském rádiu Hej(y?) to asi mají nahraný omylem místo znělky. Hej(y?) je nové rokové rádio v Brně. Je dobře, že po té co Kiss zdevastovalo původní dobrá rádio Hády, je v Brně koněčně stanice kde hrají něco jiného než nikoho nenasírající střední proud. Ale doufám, že už tuto zprávičku už neuslyším (stejně jako, že vymírají blonďáci, ale tu jsem slyšel naštěstí jen dvakrát a pokaždé jinde). Jinak bych si začal myslet, že i Hej(opravdu nevím jak se to píše) ztrácí vkus.

iXiP - XP - piXi

Vzkaz pro Pixiho: U xkspéček záleží na kvalitě hardware, stejně jak u Maca dostaneš kvalitní a odladěný hardware a k tomu kvalitní operační systém, je potřeba aby i XP melě pořádné železo. Popis úplně opačné zkušenosti s Windows začnu u w2k. Stabilní a rychlé, moje přibližne dvouletá zkušenost s jejich administrací na serverech jako je www.zive.cz a dalších, které patřili Computer (St)Pressu (odtud plyne moje závislost na fotkách JH v ebizu), je velice dobrá. Díky bohu ve zmíněné firmě pár let už nedělám. Donedávna jsem dvoulitry používal i na NB, ale vadilo mi množství ovladačů, které se musely doinstalovávat na novějším HW. Proto mě překvapily právěXPéčk a to ve velmi dobrém smyslu. Po instalaci i na novinkami v HW plném NB okamžitě vše funguje a jede již pár měsíců bez reinstalace.

Zlatý xpéčka ale i jak pravil klasik: Zlatý prciny!

A ještě vzkaz pro všechny kdo přešli od windows k linuxu, sháním jednu licenci w2k server za babku, už ji nepotřebujete, nezasponzorujete?

9.1.03

nepovedený start: dodatek aneb Už vím proč

Podle zákulisních informací od dobře informovaných zdrojů je jiří Hlavenka těhotný a proto nemohl nejspíš dohlídnout aby se jeho foto objevilo opět v eBizu. Napravujeme tento nedostatek a fotku Jiřího Hlavenky vám přinášíme.

Jirka Hlavenka

Guru není mrtvý

Jeden z nemnoha českých vizionářů a digibaťů Daniel Dočekal není mrtvý. Po odchodu z ČT se po něm slehla zem. Ale podařilo se nám ho vypátrat. Nebylo to snadné, musel jsem si přečíst svoji emailovou schránku, ale povedlo se:

Doména websky.cz se z ztratila z většiny doménových serverů v české republice.
D.

Zjistil jsem že stojí i v pozadí serveru www.pooh.cz, kolega Wenca, sice tvrdí, že to ví už dlouho, ale kolega Wenca ví vždycky všechno, jen já se neptám správných lidí.

Jen tak BTW (by the way - mimochodem): vypadl primární DNS, tak jsme byli chvilku off, snad už se to nestane.

6.1.03

Nepovedený start

Pokaždé, když dostanu nové číslo časopisu eBiz, první co udělám je, že ho prolistuji a hledám jestli i v aktuálním vydání je fotka Jiřího Hlavenky, předsedy představenstva Computer pressu, který časopis vydává. Za více než dva roky co časopis čtu, tam byl vždycky. A to buď u nějakého článku nebo "nezávislého" názoru. Až na poslední číslo. Dostalo se mi do ruky dostalo poslední číslo, nedočkavě jsem ho roztrhnul a .... a Jirka tam NENÍ. Hroutí se mi realita staré hodnoty přestávají platit, jsem ztracen. Uvařím si čaj a budu přemýšlet u pohaslého monitoru nad sebevraždou ... ...

Obsah této stránky je přístupný jakýmkoli prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje novější standardy HTML 4.0 a CSS 2. Pokud čtete tuto zprávu, znamená to, že váš prohlížeč tyto standardy zřejmě nepodporuje. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak s plně přístupným obsahem.