weblog o lidech, společnosti a internetu

12.2.03

At Henkel they sing together

After a few days of hard work I notice that my fellows bloggers have not blogged much lately (probably as busy as I) so I decide to add something and then what do I see? Wenca has beaten me to it :o)
None-the-less: Did you know that Henkel has its own corporate song? A corporate song! Ha! What will corporations think of next? I was actually pessimistic before listening to it but actually, its not all that bad. :o) (Scroll down to the end of the press release and get the Real Audio stream "We Together")

Dear Mr. Wenca: Oh, the good old woodchuck that chucked wood :o) And how about "She sells sea shells in Seychelles on the sea shore"?

11.2.03

How much wood?

Koukám, že se u nás už pěkně dlouho nevyskytlo ani písmenko. V posledních pár dnech mám pěkně napilno a koukám, že "spolubloggeři" na tom nejsou o moc líp. :-(

Tak alespoň jednu rychlou zajímavost: rVoice interactive demo. Demo je (IMHO podle IP adresy) omezeno na určitý počet dotazů denně, ale za shlédnutí a poslechnutí stojí. S bravurou zvládne i oblíbený jazykolam mocného piráta Guybrushe Threepwooda: how much wood would woodchuck chuck if woodchuck could chuck wood? a ješte si můžete vybrat přízvuk.

7.2.03

Digitální hodiny

Zeptal jsem se kolegy kolik je hodin a on mi odpověděl. A musím uznat, že tak dokonalý displej jsem ještě nikdy neviděl. Díky eMZete!

5.2.03

Ještě jednou filmové titulky

Stumpy narazil na zábavné filmové titulky, které vyrobili amatéři - tedy amatéři co do jazykových znalostí. Občas to ale pěkně ustřelí i profesionálům. Více se dočtete na Fuxoft.cz.

Lord Of The Rings: Engrish TTT Captions

This webpage celebrates the wonderful Engrish subtitles featured in an asian bootleg DVD of Lord of The Rings - The Two Towers. A simply fantastic ROFL!

JE TO V HÁJI, POMOZ SPÁJI

Medvídek Pů upozornil na nepravosti v časopise SPY Baldachýna a je z toho zajímavá soutěž. Pořádá jí Baldachýn věren drsné tradici kompost.cz. Tamtéž (kompost.cz) se o soutěži dozvíte více.

Is it time to replace the Shuttle?

After what happened to the Challenger back in 1986 and most recently to Columbia a few days ago, there are some voices that say that the Space Shuttle must be stopped and replaced with a safer and more cost-effective means of transport and payload delivery.
I think that there is a point in what the author says and something has to be done since the Space Shuttle is VERY outdated.

4.2.03

Neopouštěj staré známé pro nové

Aneb jak se praví ve známé písničce, dejte šanci vaší staré Ladovce. 180 koní není přece k zahození.

Tři roky je málo

Pavel Opočenskyý byl odsouzen na tři roky za prokázanou pedofilii. Přesto se najdou někteří, kteří toto chování ospravedlňují. Já mám opačný názor. Tři troky je málo, zákon je jasný a 15ti letá hranice také. Nemyslím si, že obava z honu na čarodějnice je oprávněná. Například zmíněná BDSM orientace je společností tolerována, jde sice o sexuální minoritu, ale týká se dospělých lidí a ne dětí. Každý kdo se k petici připojí, by si měl uvědomit, že i jeho dítě může někdo takový zneužívat. Václav Havel už naštěstí takto pochybnou milost neudělí.

Co vlastně znamená TMO?

E-maily v mobilu a hlasové zprávy v počítači? Loga, zvonění a hry do telefonu? t-zones umí mnohem víc! - tvrdí T-Mobile na svém webu. Soudě podle reakcí zákazníků T-Mobile na  www.mobil.cz situace kolem t-zones.cz, a vůbec T-Mobile, není růžová. Spíše naopak - totiž dohněda. Viz jeden názor z diskuse:

Po hodině se mi podařilo zobrazit t-zones ... chtěl jsem se přihlásit a hle:
Vážený uživateli,
litujeme, ale při zpracování Vašeho požadavku došlo k následující chybě:

V tomto okamžiku zpracováváme požadavky uživatelů, kteří se na portál t-zones přihlásili před Vámi. Prosíme Vás, abyste se o přihlášení či registraci pokusil později. Dále si dovolujeme upozornit, že pro úvodní registraci do t-zones potřebujete znát své telefonní číslo T-mobile a bezpečnostní kód PUK2, který získáte v dokumentaci k Vaší SIM kartě.
V případě přetrvávajících potíží pošlete, prosím, e-mail na adresu info@t-mobile.cz.

... na**** ...

Vžitá zkratka T-Mobile TMO získává postupem času další skrytý význam, a sice Tonoucí Mobilní Operátor.

3.2.03

Každý člověk je idividualita

Ale google takové individuality neocení. GPR 0/10.

Blesk má zprávy jako hrom!

Konkrétně tahle zpráva - Čeští odborníci komentují tragédii je opravdu bomba! Jeden z názorů odborníka do článku zjevně nepatří - viz screenshot (png 80 kB). Dalo by se říct, že schránka (tedy clipboard) je velmi nebezpečná věc, když jí neumíte používat.

doplněno: Tak už si toho všimli i v redakci Blesku a provedli nápravu.

Index popularity

Popdex umožňuje nyní přidávat i české blogy.

1.2.03

Příliš rychlý sestup

Raketoplán Columbia již znovu neodstartuje. A sedm kosmonautů se již nevrátí ke svým rodinám. - CNN, České noviny. Ještě že je sobota, jediný den z víkendu, který stojí za to. V neděli by mě taková zpráva vadila víc. V neděli se totiž ozývá a připomíná jedna zásadnější zpráva: Zítra musíš do hokny...

Obsah této stránky je přístupný jakýmkoli prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje novější standardy HTML 4.0 a CSS 2. Pokud čtete tuto zprávu, znamená to, že váš prohlížeč tyto standardy zřejmě nepodporuje. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak s plně přístupným obsahem.