WebSky.cz

snůška keců, které nikomu necpu

Archív Websky Únor, 2004

Sobota
Úno 28,2004

Kužvarta na postu eurokomisaře nahradí Pavel Telička. Clověk, který byl sice v komunistické straně, ale před vstupem ČR do EU udělal maximum, aby vyjednal slušné podmínky. A zrovna lidovci, kteří byli součásti komunistické vlády, by mu tohle vyčítat nemuseli.

Pokud zůstaneme u lidovců tak zůstává rozum stát i nad jejich populistickou \“válkou\“ proti drogám. proč s ní přichází v době, kdy podle statistik klesají počty drogově závislých, mi opravdu jasné není. Stejně tak snaha přestat rozlišovat drogy an měkké a tvrdé, asi by si měli zkusit zakázat pít alkohol, zřejmě nadměrné množství levného alkoholu neškodí v parlamentu jen Kottovi.

Že Edvard Beneš se zasloužil o stát schválili naši frajeři z poslanecké sněmovny až v době, kdy neměli strach, že rakouský parlament neschválí náš vstup do EU. Asi se nudí a nebo potřebují čárku do statistik.

Rabování na Slovensku pokračuje, můj návrh na příspěvek obchodníkům na brokovnice zapadl.

A objevil se nám další tunýlek, Mezinárodní folmový festival v karlových Verech je podle NKÚ (stále bez šéfa? no co naděláme) dírou na peníze daňových poplatníků. No oproti Železného 100 miliardám je nějakcých 35 miliónu drobnost, tak proč se vzrušovat.

Úterý
Úno 24,2004

Každému obhodníkovi bych doporučil pořídít si brokovnici. Sice nebude na celý dav stačit, ale po té co prvních pár rabujících padne, ostatní zváží, jestli budou pokračovat. Každý policejní vyštřovatel vás osvobodí, napadne-li vás drancující dav.
Možná by mohla slovenská vláda zauvažovat nad dotacemi na nákup brokovnic pro obchodníky. Vyřešila by tím spoustu problémů.
A mám tu vzkaz i pro českou vládu. Vemte si příklad z našeho bratra, jediným důvodem, proč se na Slovensku nefachčenka bouří je ten, že nový sociální systém je nutí pracovat.
Jsem pro předčasné volby a odstavení neschopného Hurvínka z vedení naší země. Nemám nic osobního rpoti Slovákům, ale tam kde byli oni za vlády Vlada (v prdeli), tam budeme brzo my a Slovensko nás předežene, ve všem.

Pondělí
Úno 23,2004

Pro nové zajímavé projekty hledáme schopné lidi. (informace na www.websky.cz, nebo bures@websky.nospam.cz)

 • Obchodník (Account Manager)
 • Manažer projektu (Project Manager)
 • Analytik, konzultant
 • Manažer vývojového týmu (Development Manager)
 • Programátor .NET, SQL (Software Engineer)
 • Programátor PL/SQL, Oracle Forms (Software Engineer)
 • Programátor J2EE, J2ME (Software Engineer)
 • Tester (Quality Engineer)

Nabízíme:

 • práci na zajímavých projektech pro náročné klienty
 • práci s nejmodernějšími technologiemi
 • možnost profesního i osobního rozvoje
 • mladý, dynamický, profesionální kolektiv
 • dobré, motivující finanční i nefinanční ohodnocení

Požadujeme:

 • vysoké pracovní nasazení
 • převzetí odpovědnosti za svou práci
 • aktivní a iniciativní přístup
 • jazykové vybavení
 • orientaci v oblasti IT

Info: bures@websky.nospam.cz (remove nospam)

Websky končí

Středa
Úno 4,2004

Tentokrát definitivně. Důvodů je víc, ale hlavním je, že ačkoliv má weblog přinášet autorovi radost, u tohoto se ubírá vývoj článků, čtenářů a příspěvků někam kam nechci a nemám ani chuť s tím něco dělat.
Děkuji všem za přízeň

Chce…

Středa
Úno 4,2004

…být škodolibá. A pak je zlá.

Úterý
Úno 3,2004

Skončilo léto. Uvědomil jsem si to na náměstí, když jsem mrznul u zmenšeného modelu Olomouce, na který opadalo jehličí. Cestou na nádraží jsem potkával samé mladé dívky z Univerzity Palackého. V Praze máme vysokých škol hafo, ale desetitisíce mladých lidí se rozmělní v hordách starší populace. Olomoučtí mají studentky pěkně na očích.

Na nádraží jsem dorazil zrovna v okamžiku, kdy rychlík Praděd číslo 904 přijížděl k prvnímu nástupišti. Chtěl jsem zatelefonovat Webskýmu, že přijedu, aby mě čekal na nádru, ale můj mobil v nízkých teplotách nefunguje.

Jelikož jsem pokukoval po hezkých holkách v nádražní hale, když jsem se konečně dostal do vlaku, všechna kupé již byla obsazena. Škodolibě jsem se vetřel k mladému zamilovanému páru, který už od pohledu o společnost nestál. Pojedu s váma až do Brna, děcka, nenechal jsem je na pochybách.

Dívce mohlo být tak osmnáct let. Svoje zhnusení nad tím, že jsem si sedl vedle ní dávala najevo okatým nezájmem a upřeným pohledem do tmy za oknem. Měla zajímavý účes, takový elegantní rozcuch a skrz tenký červený rolák jsem jí rentgenoval malá špičatá ňadra. Chlapec vypadal mladší, ale podle vyholené hlavy, mikiny bez kapuce a těžkých okovaných bot jsem si o něm hned udělal obrázek. Vlak se dal do pohybu, a já se rozhodl nahlas číst Čermákův článek z Lidovek. (Pokračování textu…)

Paušál-nepaušál

Úterý
Úno 3,2004

Český Telecom a GTS Czech si hrají na chytrou horákyni (co je to „horákyně“?). Zavádějí flat-rate, tedy paušální zpoplatnění vytáčeného připojení k Internetu (připojení přes modem, komutovaná linka). Jenže ten pašál je od—do. Něco jako ve filmu Slunce, seno, erotika byla nudapláž, kde chlapi směli chodit nazí od pytlika dolů.

Jasně, plaťte sedm stovek za připojení o svátcích a víkendech a mezi šestou večer a šestou ráno ve všední dni. Pořád lepší než počítat každou minutu, a stejně ušetříte. Není to tak dávno, utrácel jsem za účty u Telecomu přes tři čtyři tisíce měsíčně. Ale na druhou stranu, za těch sedm stovek bych si dovedl představit připojení i ve špičku.

Bojím se, že by to asi i šlo. Jenže Telecom si asi myslí, že by si pak lidi, a hlavně firmy, mysleli: když může být Internet za sedm stovek, proč jsou tak drahé obyčejné (více méně) krátké hovory?! Mno, a proč vlastně? Proč Telecom nezavede paušál i na místní hovory? Dneska platím za účet Telecomu nějaké tři stovky měsíčně. Ani volné minuty neprovolám. Je to holt doma už jen záložní linka.

Ve Spokojených státech severoamerických by se telekomunikační společnosti předbíhaly s nabídkou místního paušálu za tři dolary měsíčně.

Není to tak dávno, kdy si Bessel Kok (nebo, jak se ten strejda jmenuje) v rozhovoru v MfD sypal hlavu popelem, že nepodporoval v Telecomu rozvoj Internetu. Jsem zvědav, kdy Berdár bude brečet, že byla chyba, když Telecom nezavedl paušál na místní hovory.

Hlavně, že je paušál.

Úterý
Úno 3,2004
Pizza West, s.r.o.
nám. Bří Synků 5/1
140 00 Praha 4
DIČO: 004-25120271
MSPha Odd. č. V51377
 
02-02’04
 
*** Váš účet ***
 
Účet číslo 00019
Mattoni 0,3l 23,00
Coke 0,4l   31,00
Pivo 0,5   29,00
Q. Stagio V 119,00
Cæsar kuř.m  99,00
Soda     15,00
Mattoni 0,3l 23,00
Tramín 0,7  135,00
Gnochi QF   85,00
Q. Formaggi  89,00
   2x
Pivo 0,5   58,00
Soda     15,00
Tiramisu   49,00
Pivo 0,5   29,00
Pivo 0,5   29,00
Čaj černý   23,00
   2x
Mattoni 0,3l 46,00
Rul.bílé ,7l 135,00
   2x
Pivo 0,5   58,00
Mattoni 0,3l 23,00
Mista     35,00
1 Heraklea  120,00
Pečivo    11,00
Mousse Čoko  53,00
   2x
Káva s mléke 58,00
+ Kop. zmrzl. 7,00
Marlboro   53,00
SUBTOTAL  1450,00
Základ   1311,15
DPH 5%    44,00
DPH 22%    94,85
PLACENO   1450,00
 
001#0618     2
 www.pizzawest.cz
 tel. 261215740
Pondělí
Úno 2,2004

Jessica, 23letá losangeleská blognice:

Řekla jsem rodičům o svém blogu, aby se něco dozvěděli o tom, jak žiju. Když jsem pak byla doma na Díkůvzdání, máma do mě začala rýpat: Ty pořád jenom někam chodíš a celou noc propiješ! Strašně jsme se kvůli tomu chytly. (You’re fired!)

Sojka práskačka

Pondělí
Úno 2,2004

Seděli jsme včera u Žluté pumpy. To je hospoda, která se jmenuje podle — a teď pozor — žlutého vodního čerpadla, které stojí na ulici pod okny. Přesto se každý ptá, jak žlutou pumpu na křižovatce Belgické a Záhřebské pozná. Vy jste nikdy neviděli pumpu?

No, ale o tom tenhle spot není. Včera jsme totiž ve Žluté pumpě narazili na sojku práskačku. To bylo takhle…

V Pumpě točí Hoegaarden — pivo, co se pije se dvěma limetkami. A k pivu s citrónem patří samo sebou nachos. Jednou jsem si tu objednal nachos a k mému nemilému překvapení, ač sýrový dip (hustá omáčka) byl prvotřídní, salsa postrádala šmrnc. Od té doby jsem si tu objednával dva sýrové dipy výměnou za salsu. Obsluze lichotilo, že mají tak dobrý dip, že si dávám dva.

Ne tak sojce práskačce. Ona je vůbec divná. Když jsem na ni v Pumpě poprvé narazil, zjistil jsem, že po čtyřech Hoegaardenech mám na účtě šest dvanáctek, jeden malý rum a mojito. Nuže, asi se stala chyba. Posmyslel jsem si, že jsem omylem dostal účet někoho cizího, nebo že sojka na účty rozkládá útratu náhodně. A tak jsem zaplatil.

Napříště jsem se o poznatek o náhodných účtech podělil s Nikittou. Jenže podle Nikitty to prostě bylo tak, že všichni v Pumpě platí víc, protože sojka je straka a kavka.

Od té doby jsem raději platil iHNed. Sojce se to nelíbí, ale za šest dvanáctek, malý rum a mojito můžu mít šest dvanáctek, malý rum a mojito, takže tolik nehodlám platit za čtyři Hoegaardeny.

Objednal jsem si u sojky nachos se dvěma sýrovými dipy místo salsy. Přinesla jeden dip a salsu. Tak jsem sojku požádal, aby si salsu strčila někam, protože je mdlé chuti (salsa), a přinesla mi druhý objednaný dip. Jala se mi vysvětlovat, že salsu zaplatím. Oznámil jsem, že v tom případě hned.

V okamžiku u našeho stolu stál Richard a tvářil se jako rozhněvaný obr. Při jeho výšce mu to i věříte, já bych vypadal spíš jako rozhněvaný obříčíček, což by mělo patrně zcela odlišný dopad. Komu tady nechutná moje salsa?! zahromoval mi obr do ucha. Nechutná, to je, Richarde, příliš nadsazené slovo, zachraňoval jsem situaci. Jen je prostě mdlá. Obrovi se zajiskřilo v očiskách: Mdlá?! a zmizel v kuchyni.

Prostě sojka práskačka. Jenže, jak už to v pohádkách bývá, obr Richard odhalil, že zloduch nejsem já, ale sojka, a seslal na ni zlé kouzlo a na mě opravdu ohnivou salsu.