Seděli jsme včera u Žluté pumpy. To je hospoda, která se jmenuje podle — a teď pozor — žlutého vodního čerpadla, které stojí na ulici pod okny. Přesto se každý ptá, jak žlutou pumpu na křižovatce Belgické a Záhřebské pozná. Vy jste nikdy neviděli pumpu?

No, ale o tom tenhle spot není. Včera jsme totiž ve Žluté pumpě narazili na sojku práskačku. To bylo takhle…

V Pumpě točí Hoegaarden — pivo, co se pije se dvěma limetkami. A k pivu s citrónem patří samo sebou nachos. Jednou jsem si tu objednal nachos a k mému nemilému překvapení, ač sýrový dip (hustá omáčka) byl prvotřídní, salsa postrádala šmrnc. Od té doby jsem si tu objednával dva sýrové dipy výměnou za salsu. Obsluze lichotilo, že mají tak dobrý dip, že si dávám dva.

Ne tak sojce práskačce. Ona je vůbec divná. Když jsem na ni v Pumpě poprvé narazil, zjistil jsem, že po čtyřech Hoegaardenech mám na účtě šest dvanáctek, jeden malý rum a mojito. Nuže, asi se stala chyba. Posmyslel jsem si, že jsem omylem dostal účet někoho cizího, nebo že sojka na účty rozkládá útratu náhodně. A tak jsem zaplatil.

Napříště jsem se o poznatek o náhodných účtech podělil s Nikittou. Jenže podle Nikitty to prostě bylo tak, že všichni v Pumpě platí víc, protože sojka je straka a kavka.

Od té doby jsem raději platil iHNed. Sojce se to nelíbí, ale za šest dvanáctek, malý rum a mojito můžu mít šest dvanáctek, malý rum a mojito, takže tolik nehodlám platit za čtyři Hoegaardeny.

Objednal jsem si u sojky nachos se dvěma sýrovými dipy místo salsy. Přinesla jeden dip a salsu. Tak jsem sojku požádal, aby si salsu strčila někam, protože je mdlé chuti (salsa), a přinesla mi druhý objednaný dip. Jala se mi vysvětlovat, že salsu zaplatím. Oznámil jsem, že v tom případě hned.

V okamžiku u našeho stolu stál Richard a tvářil se jako rozhněvaný obr. Při jeho výšce mu to i věříte, já bych vypadal spíš jako rozhněvaný obříčíček, což by mělo patrně zcela odlišný dopad. Komu tady nechutná moje salsa?! zahromoval mi obr do ucha. Nechutná, to je, Richarde, příliš nadsazené slovo, zachraňoval jsem situaci. Jen je prostě mdlá. Obrovi se zajiskřilo v očiskách: Mdlá?! a zmizel v kuchyni.

Prostě sojka práskačka. Jenže, jak už to v pohádkách bývá, obr Richard odhalil, že zloduch nejsem já, ale sojka, a seslal na ni zlé kouzlo a na mě opravdu ohnivou salsu.