Český Telecom a GTS Czech si hrají na chytrou horákyni (co je to „horákyně“?). Zavádějí flat-rate, tedy paušální zpoplatnění vytáčeného připojení k Internetu (připojení přes modem, komutovaná linka). Jenže ten pašál je od—do. Něco jako ve filmu Slunce, seno, erotika byla nudapláž, kde chlapi směli chodit nazí od pytlika dolů.

Jasně, plaťte sedm stovek za připojení o svátcích a víkendech a mezi šestou večer a šestou ráno ve všední dni. Pořád lepší než počítat každou minutu, a stejně ušetříte. Není to tak dávno, utrácel jsem za účty u Telecomu přes tři čtyři tisíce měsíčně. Ale na druhou stranu, za těch sedm stovek bych si dovedl představit připojení i ve špičku.

Bojím se, že by to asi i šlo. Jenže Telecom si asi myslí, že by si pak lidi, a hlavně firmy, mysleli: když může být Internet za sedm stovek, proč jsou tak drahé obyčejné (více méně) krátké hovory?! Mno, a proč vlastně? Proč Telecom nezavede paušál i na místní hovory? Dneska platím za účet Telecomu nějaké tři stovky měsíčně. Ani volné minuty neprovolám. Je to holt doma už jen záložní linka.

Ve Spokojených státech severoamerických by se telekomunikační společnosti předbíhaly s nabídkou místního paušálu za tři dolary měsíčně.

Není to tak dávno, kdy si Bessel Kok (nebo, jak se ten strejda jmenuje) v rozhovoru v MfD sypal hlavu popelem, že nepodporoval v Telecomu rozvoj Internetu. Jsem zvědav, kdy Berdár bude brečet, že byla chyba, když Telecom nezavedl paušál na místní hovory.

Hlavně, že je paušál.