WebSky.cz

snůška keců, které nikomu necpu

Archív Websky Duben, 2004

Čtvrtek
Dub 29,2004

Nova se v pořadu Na vlastní oči zase předvedla. Pozvali si tam Nulu, která neumí ani zformulovat kloudnou větu a označili ji za internetového publicistu. Dále tam spolupracovali s \“hackerem\“, který hackoval pomocí googlu a prohlížením zdrojového kódu stránek odhalil jejich autora. Ale i když to byla smutná reportáž tak jsem se zasmál. Když zavřeli Nule dveře před nosem. 🙂

Pondělí
Dub 26,2004

Jak si i porota ráčila všimnout, ten kdo tam skutečně nepatří je uřvanej frajer Julián, oproti zpěvu ostatních bych nazval jeho projev opičím řevem. Dalším adeptem na vypadnutí je Standa Dolínek. A mile tentokrát překvapil Tomáš Savka, jeho písnička \“We ar the Champions\“ od Queen neměla chybu. Stejně tak Aneta Langerová, její písnička od Alanis byly dokonalejší než originál.

Pátek
Dub 23,2004

Ačkoliv jsem ráno dostal možnost jít na hokej (Česko – Kanada), nešel jsem. A to jsem mohl mít lístek zadarmo. Proč? Nechodím totiž do míst, kde je zakázáno nosit zbraně. Dobře jsem udělal, byl to pěkný průser.

Úterý
Dub 20,2004

IVOR DIOSI: “HOME DICTATE“ & Unreal Mods

Umelecke modifikace pocitacovych her reprezentuji nejvyraznejsi podobu soucasneho digitalniho umeni. Slovensky umelec Ivor Diosi predstavi svoje modifikace Unrealu, ktere sklidily uspech na mnoha mezinarodnich festivalech. Umělecká modifikace hry „Unreal Tournament“ – HOME DICTATE – mění nejen pojetí interakce mezi uživatelem a hrou, ale přináší i velice zajímavou kritiku politických projevů a jazyka obecně jako nástroje moci. Interakce zde vlastně simuluje ovládání mas pomocí politických projevů. Uživatel „komunikuje“ nebo spíše ovládá skupinu avatarů a herní prostředí svými slovy a hlasem. Temný svět Ivora Diosi je vlastně jakýmsi zrcadlem dnešního světa ovládaného médií, v kterém skupiny podobně reagují na slova, jako je terorismus a pod.. V tomto „diktátu“ zla si můžeme také vyzkoušet projevy různých politiků, ať je to G. Bush nebo A. Hitler či M.L.King a V.Havel a zjišťovat míru dobra nebo zla, kterou způsobují v komunitě avatarů.

 

Místo:
CIANT http://www.ciant.cz/
PALAC AKROPOLIS
Kubelikova 27
130 00 Praha 3

 

Jak se dostanete do CIANTu:
Vejdete modrymi dvermi vchodu cislo 27, jdete do prvniho patra, a pak jeste o pulku vyse, tam jsou vpravo hnede dvere s ceduli CIANT/laborator. Pokracujte po lavce, vejdete dvermi a vystupte po nekolika schodech nahoru, pak zvonte.

Dalsi setkani (predbezny program):

5. května 2004 Grafika v pocitacovych hrach
12. května 2004 Michal Marianek: Vyvoj her v Pterodonu (Flying Heroes, Vietcong)

Tenkrát na Východě?

Neděle
Dub 18,2004

Zkoušeli jste volat? Já ano, na střídačku mi to hlásilo tádádá a \“Tato informace je zadarmo. Síť je dočasně přetížená\“. Tak by mě zajímalo jestli opravdu volalo tolik lidí a nebo je to nějaký nový druh podvodu, jak dostat peníze za výhru k někomu určenému.

Sobota
Dub 17,2004

Tak jak to vypadalo?

Miss mladé, podle projevu převážně přihlouplé (kdo jim ty pitomosti při představování předepsal?), slečny a jako doplňek staré vykopávky (Korn, Bílá, oba zpívající z playbacku).

Volná disciplína:

 • 1. Andrea Hanousková – mažoretka Dlouhý pěkný nohy, ale jinak nic nepředvedla
 • 2. Michaela Wostlová – tanec, jak nečekané a nudné
 • 3. Martina Dvořáková – tanec, už zase? Tentokrát Samba, strašný dřevo, asi chtěla předvést jen kostým, tančit rozhodně neumí.
 • 5. Edita Hortová – zase tanec – ale aspoň příjemná změna – Kyborg, ale jen chvíli pak to přešlo do nějakého poskakování
 • 6. Pavla Sudová – Britney Spearce – co dodat? Aspoň to bylo lehce živé, když už na playback
 • 7. Běla Šarayová – poezie? uff, ale má příjemně vychlastaný hlas, přednes zachránila hudba na pozadí
 • 8. Linda Marešová – zase tanec, spíš takové hopsání
 • 9. Hedvika Plocková – staré kouzelnické triky, které snad už nikoho nepřekvapí, čárymáry kabaret
 • 10. Denisa Mendreyová – tanec, ale asi nejlepší, havajský
 • 11. Jana Doleželová – hmm tanec, prý flamengo, další prkenné předvedení kostýmu
 • 12. Monika Horáková – co byste čekali? ano tanec

To ty holky nemají trochu fantazie? Když bych musel tak bych si vybral asi 7. a z tanečních vystoupení 10.

Následuje sice z playbacku, ale nečekaně aspoň relativně originální vystoupení skupiny 4tet, ve stylu Adams Family. Nemuselo to být tak dlouhý. Aha on tam byl Korn, tak proto tam jsou.

Pokračujeme teda končíme – promenáda v plavkách. Úlet – plavky, lodičky a silonky.

A jak to dopadlo? Musíme si počkat, ještě je tu božský Kája. Doplňuje pěchotu playbackových vykopávek. Ještě chybí (naštěstí) Vondráčková.

Mě se nejvíc líbila 12ka, pěkný úsměv měla (psáno před vyhlášením). No a první tři jsou (od třetího místa k prvnímu): 5. Edita Hortová (blondýnka), 2. Michaela Wostlová (blondýnka), 11. Jana Doleželová (černovláska)

Zapletal je vážne vhodnej k sešrotování, popletl vyhlašování (2. a 3. místo), ještě, že udrží moč. Ale na celém večeru to bylo nejzajímavějši.

Vagabonding

Sobota
Dub 17,2004

Třeba taková benzinka. Ale klidně i cokoliv jiného.

Pátek
Dub 16,2004

Jen tak. Sociální alkoholismus jsem vyměnil za ovocný čaj a ježdění autem. Je to fajn. Kdo se přidá?

Demoparty Marast

Pátek
Dub 16,2004

Zbrusu nová demoparty Marast se bude konat od 17.4.2004 do 18.4.2004.

Demoparty Marast se týká těch, kteří nejsou a nechtějí být pouhými konzumenty, ale chtějí se také něco naučit, něco dokázat a nebo si to alespoň zkusit. Vychází z tradice světové demoscény, která se s počítači pojí od prvních krůčků s osmibity. Jde o volná sdružení programátorů, grafiků a hudebníků, kteří ve skupinách či jednotlivě tvoří své presentace. Se svými produkcemi se jednou za čas sejdou na party jako je tato, aby shlédli co se kolem urodilo za dema a intra, aby probrali nové technologie a poznali pár nových lidí.

Pátek
Dub 16,2004

Některé mémy jsou půvabné, jak se tak šíří Internetem, vzniká vcelku zajímavá síť. Proč se nezapojit. Žádná politika, žádný sex, jen jedna věta z knihy, kterou máte po ruce. Něco to o vás řekne, ale nebojte se.

Narazil jsem na zajímavou věc. Caterina v neděli vyzvala čtenáře svého deníčku:

 1. Vezměte nejbližší knihu.
 2. Otevřete ji na straně 23.
 3. Najděte pátou větu.
 4. Přepište tu větu do svého deníčku i s tímhle návodem.

A moje věta je: Uvnitř obdélníku je vysvětlujíci text – Myslíme v jazyce UML – Joseph Schmuller

Zkusil jsem to samé i doma, přeci jen pracovní prostředí je na výběr knížek tak nějak předznamenané.

Mimoto vyhazované nábojnice sousedního střelce si to občas namíří i do našho obličeje. – Manuál obranné střelby, Pavel Černý, Michal Goetz