WebSky.cz

snůška keců, které nikomu necpu

Archív Websky Duben, 2004

Čtvrtek
Dub 29,2004

Nova se v pořadu Na vlastní oči zase předvedla. Pozvali si tam Nulu, která neumí ani zformulovat kloudnou větu a označili ji za internetového publicistu. Dále tam spolupracovali s \”hackerem\”, který hackoval pomocí googlu a prohlížením zdrojového kódu stránek odhalil jejich autora. Ale i když to byla smutná reportáž tak jsem se zasmál. Když zavřeli Nule dveře před nosem. :)

Pondělí
Dub 26,2004

Jak si i porota ráčila všimnout, ten kdo tam skutečně nepatří je uřvanej frajer Julián, oproti zpěvu ostatních bych nazval jeho projev opičím řevem. Dalším adeptem na vypadnutí je Standa Dolínek. A mile tentokrát překvapil Tomáš Savka, jeho písnička \”We ar the Champions\” od Queen neměla chybu. Stejně tak Aneta Langerová, její písnička od Alanis byly dokonalejší než originál.

Proč jsem nebyl včera na hokeji

Pátek
Dub 23,2004

Ačkoliv jsem ráno dostal možnost jít na hokej (Česko – Kanada), nešel jsem. A to jsem mohl mít lístek zadarmo. Proč? Nechodím totiž do míst, kde je zakázáno nosit zbraně. Dobře jsem udělal, byl to pěkný průser.

Úterý
Dub 20,2004

IVOR DIOSI: “HOME DICTATE“ & Unreal Mods

Umelecke modifikace pocitacovych her reprezentuji nejvyraznejsi podobu soucasneho digitalniho umeni. Slovensky umelec Ivor Diosi predstavi svoje modifikace Unrealu, ktere sklidily uspech na mnoha mezinarodnich festivalech. Umělecká modifikace hry „Unreal Tournament“ – HOME DICTATE – mění nejen pojetí interakce mezi uživatelem a hrou, ale přináší i velice zajímavou kritiku politických projevů a jazyka obecně jako nástroje moci. Interakce zde vlastně simuluje ovládání mas pomocí politických projevů. Uživatel „komunikuje“ nebo spíše ovládá skupinu avatarů a herní prostředí svými slovy a hlasem. Temný svět Ivora Diosi je vlastně jakýmsi zrcadlem dnešního světa ovládaného médií, v kterém skupiny podobně reagují na slova, jako je terorismus a pod.. V tomto „diktátu“ zla si můžeme také vyzkoušet projevy různých politiků, ať je to G. Bush nebo A. Hitler či M.L.King a V.Havel a zjišťovat míru dobra nebo zla, kterou způsobují v komunitě avatarů.

 

Místo:
CIANT http://www.ciant.cz/
PALAC AKROPOLIS
Kubelikova 27
130 00 Praha 3

 

Jak se dostanete do CIANTu:
Vejdete modrymi dvermi vchodu cislo 27, jdete do prvniho patra, a pak jeste o pulku vyse, tam jsou vpravo hnede dvere s ceduli CIANT/laborator. Pokracujte po lavce, vejdete dvermi a vystupte po nekolika schodech nahoru, pak zvonte.

Dalsi setkani (predbezny program):

5. května 2004 Grafika v pocitacovych hrach
12. května 2004 Michal Marianek: Vyvoj her v Pterodonu (Flying Heroes, Vietcong)

Tenkrát na Východě?

Neděle
Dub 18,2004

Zkoušeli jste volat? Já ano, na střídačku mi to hlásilo tádádá a \”Tato informace je zadarmo. Síť je dočasně přetížená\”. Tak by mě zajímalo jestli opravdu volalo tolik lidí a nebo je to nějaký nový druh podvodu, jak dostat peníze za výhru k někomu určenému.

Miss 2004 – Jana Doleželová

Sobota
Dub 17,2004

Tak jak to vypadalo?

Miss mladé, podle projevu převážně přihlouplé (kdo jim ty pitomosti při představování předepsal?), slečny a jako doplňek staré vykopávky (Korn, Bílá, oba zpívající z playbacku).

Volná disciplína:

 • 1. Andrea Hanousková – mažoretka Dlouhý pěkný nohy, ale jinak nic nepředvedla
 • 2. Michaela Wostlová – tanec, jak nečekané a nudné
 • 3. Martina Dvořáková – tanec, už zase? Tentokrát Samba, strašný dřevo, asi chtěla předvést jen kostým, tančit rozhodně neumí.
 • 5. Edita Hortová – zase tanec – ale aspoň příjemná změna – Kyborg, ale jen chvíli pak to přešlo do nějakého poskakování
 • 6. Pavla Sudová – Britney Spearce – co dodat? Aspoň to bylo lehce živé, když už na playback
 • 7. Běla Šarayová – poezie? uff, ale má příjemně vychlastaný hlas, přednes zachránila hudba na pozadí
 • 8. Linda Marešová – zase tanec, spíš takové hopsání
 • 9. Hedvika Plocková – staré kouzelnické triky, které snad už nikoho nepřekvapí, čárymáry kabaret
 • 10. Denisa Mendreyová – tanec, ale asi nejlepší, havajský
 • 11. Jana Doleželová – hmm tanec, prý flamengo, další prkenné předvedení kostýmu
 • 12. Monika Horáková – co byste čekali? ano tanec

To ty holky nemají trochu fantazie? Když bych musel tak bych si vybral asi 7. a z tanečních vystoupení 10.

Následuje sice z playbacku, ale nečekaně aspoň relativně originální vystoupení skupiny 4tet, ve stylu Adams Family. Nemuselo to být tak dlouhý. Aha on tam byl Korn, tak proto tam jsou.

Pokračujeme teda končíme – promenáda v plavkách. Úlet – plavky, lodičky a silonky.

A jak to dopadlo? Musíme si počkat, ještě je tu božský Kája. Doplňuje pěchotu playbackových vykopávek. Ještě chybí (naštěstí) Vondráčková.

Mě se nejvíc líbila 12ka, pěkný úsměv měla (psáno před vyhlášením). No a první tři jsou (od třetího místa k prvnímu): 5. Edita Hortová (blondýnka), 2. Michaela Wostlová (blondýnka), 11. Jana Doleželová (černovláska)

Zapletal je vážne vhodnej k sešrotování, popletl vyhlašování (2. a 3. místo), ještě, že udrží moč. Ale na celém večeru to bylo nejzajímavějši.

Vagabonding

Sobota
Dub 17,2004

Třeba taková benzinka. Ale klidně i cokoliv jiného.

Pátek
Dub 16,2004

Jen tak. Sociální alkoholismus jsem vyměnil za ovocný čaj a ježdění autem. Je to fajn. Kdo se přidá?

Demoparty Marast

Pátek
Dub 16,2004

Zbrusu nová demoparty Marast se bude konat od 17.4.2004 do 18.4.2004.

Demoparty Marast se týká těch, kteří nejsou a nechtějí být pouhými konzumenty, ale chtějí se také něco naučit, něco dokázat a nebo si to alespoň zkusit. Vychází z tradice světové demoscény, která se s počítači pojí od prvních krůčků s osmibity. Jde o volná sdružení programátorů, grafiků a hudebníků, kteří ve skupinách či jednotlivě tvoří své presentace. Se svými produkcemi se jednou za čas sejdou na party jako je tato, aby shlédli co se kolem urodilo za dema a intra, aby probrali nové technologie a poznali pár nových lidí.

Pátek
Dub 16,2004

Některé mémy jsou půvabné, jak se tak šíří Internetem, vzniká vcelku zajímavá síť. Proč se nezapojit. Žádná politika, žádný sex, jen jedna věta z knihy, kterou máte po ruce. Něco to o vás řekne, ale nebojte se.

Narazil jsem na zajímavou věc. Caterina v neděli vyzvala čtenáře svého deníčku:

 1. Vezměte nejbližší knihu.
 2. Otevřete ji na straně 23.
 3. Najděte pátou větu.
 4. Přepište tu větu do svého deníčku i s tímhle návodem.

A moje věta je: Uvnitř obdélníku je vysvětlujíci text – Myslíme v jazyce UML – Joseph Schmuller

Zkusil jsem to samé i doma, přeci jen pracovní prostředí je na výběr knížek tak nějak předznamenané.

Mimoto vyhazované nábojnice sousedního střelce si to občas namíří i do našho obličeje. – Manuál obranné střelby, Pavel Černý, Michal Goetz

Nekrolog

Čtvrtek
Dub 15,2004

Nepřemýšleli jste někdy o smrti? Že byste si mohli třeba napsat dopředu nekrolog? Aby byl podle vašeho gusta a vybrat co chcete zahrát na pohřbu?

Kdo by vytvořil logo?

Čtvrtek
Dub 15,2004

Pro diskuzní fórum Střelectví.cz hledám šikovnou duši, která by byla ochotna vyrobi jednoduché logo.

Nokia 7610 nebo 9500?

Čtvrtek
Dub 15,2004

Tak jsem si pořídil i 7610. Má úplně super megový foťáček. Posuďte sami. Vyfocená 9500 (1,2).

\"7610

\"7610\"

Kterou si mám nechat?

Bezdrátová středa

Čtvrtek
Dub 15,2004

Patriku, příště si tu ruku vytáhni. :)

\"http://www.websky.cz/img/bezdratova-streda/bs1.jpg\"

\"http://www.websky.cz/img/bezdratova-streda/bs2.jpg\"

\"http://www.websky.cz/img/bezdratova-streda/bs3.jpg\"

\"http://www.websky.cz/img/bezdratova-streda/bs4.jpg\"

\"http://www.websky.cz/img/bezdratova-streda/bs5.jpg\"

Nárazník zatažen do Vozovny

Čtvrtek
Dub 15,2004

Zajimavym zpusobem zastavil svou cinnost blog o hudebni publicistice Adama Javurka Naraznik. Na titulni strance blogu nas ceka sdeleni, ze Tento vuz zatahl do vozovny. Naraznik byl od listopadu 2002 nevsedni reflexi hudebni branze vydavatelskeho prumyslu a byl hnaci silou prechodu hudebnich magazinu ke sdileni odkazu na clanky. Adam se v uplynulych mesicich od hudebni publicistiky posunul k tematum spojenym se spolecnosti a kyberkulturou a pri angazma ve skolnim projektu Mediar nema na psani o hudbe mnoho casu. Pro vsechny, komu budou Adamovy osbite komentare z Narazniku chybet, zustava nadeje, ze jednoho dne tento vuz opet z vozovny vyjede do ulic webu.
(autorem tohoto textu je Mrtvy kluk)

Čtvrtek
Dub 15,2004

No posďte sami. Fanynky šíli a roztahují rodidla a co Julíán? To ví jen on sám.

Virtuální ekonomiky MMOGs

Úterý
Dub 13,2004

Skupina pro Studium Pocitacovych Her Vas zve na prednasku a diskusni vecer v CIANTu na tema virtualni ekonomiky v online hrach.

ZITRA 14.4.2004 od 19:00

Filcon a Icob (?): Virtuální ekonomiky MMOGs

Typické diskuse o násilí v počítačových hrách ustupují v poslední době tématům, jako jsou ekonomické a politické aspekty MMOGs. V těchto diskusích se řeší otázky, jak regulovat on line společnosti a komu patří majetek ve virtuálních světech, případně, jaká jsou další práva jejich obyvatelů. Čilý ekonomický a politický vývoj, který se odehrává v on line komunitách hráčů, vedou k tomu, že se tato prostředí stávají zajímavá pro různé badatelé. V současné době proběhlo i několik významných konferenci na téma politika a ekonomie počítačových her, jako je „State of the play“. Názory na vývoj fenoménů MMOGs se přiklánějí buď k tomu, že jsou tyto hry jen simulací našeho reálného světa, nebo k tomu, že se jedná o specifické společnosti, které budou stále víc zasahovat a měnit skutečný svět. On line komunity se možná velice brzo stanou jakýmsi \”předměstím“ našeho skutečného světa….
Prednasku a diskusni vecer o ekonomickych fenomenech MMOGs povede Filcon a take (doufam) Icob, ktery ma s timto obchodem mezi virtualnim a skutecnym svetem velke zkusenosti.

Jo vy nevíte kde je CIANT? Nevadí stejně tam bývá narváno.

Úterý
Dub 13,2004

Škoda, že se nenechal zatknout dřív, zvedl by si šance na úspěch v soutěži.

Jedna Součková jaro nedělá

Úterý
Dub 13,2004

Ale počasí by se zlepšit mohlo.

Moje Nokia 9500

Úterý
Dub 13,2004

Tak jsem si ji pořídil no řekněte není pěkná? :) \"Nokia
\"Nokia
\"Nokia
\"Nokia

Čím si utírám zadek

Pondělí
Dub 12,2004

Dnes jsem si koupil Zewa DeLuxe, třívrstvý toaletní papír a věřte nebo ne, on je navoněný. Svému pozadí tak dopřeju maximální luxus a pohodlí. A spolubydlící si může dál utírat zadek tím šmirglpapírem od Harmasanu.

V České republice se nepracuje

Pátek
Dub 9,2004

Přijeďte zpomalit. Ani tu nemáme žádné továrny, život je tu bez stresu vůbec tak nějak fajn.

První skutečně těhotný muž

Pátek
Dub 9,2004

Vážně? No nevím, posuďte sami.

Jak fandíte?

Pátek
Dub 9,2004

No u mě je to velmi jednoduché, protože se o hokej ani fotbal téměř nezajímám fandím vždy proti Praze a když náhodou hraje Sparta se slávií tak Slávii. Proto jsem fandil i odpadkovému Zlínu, kterému stejně vyhráli titul Slováci.

Středa
Dub 7,2004

Francouzi našli letadlo, ve kterám zmizel před 60ti lety autor Malého Prince Antoine de Saint-Exupery.
update 8.4. – zatím jediné české \”noviny\”, kde tuto úžasnou zprávu zjistili jsou idnes

Pondělí
Dub 5,2004

Znáte tu situaci, snažite se zařadit do vedlejšího pruhu, kouknete do zrcátka, mezera tam je dáte blinkr a zajedete tam. A ten vzadu se rozhodne ve chvíli kdy zapnete blinkr, že vás tam nepustí a šlápne na plyn, když si toho nevšimnete a on musí počítat a většinou počítá, že si nemusíte jeho sviňárny všimnout, tak začne troubit a nadávat.
Dnes to vylepšil jeden takový \”řidič\” tím, že na červené vystoupil a šel se mi dobývat do auta. Samozřejmě jezdím zamčenej, tak mě to nijak nedojalo. Mlátil mi na okýnko a řval ať vylezu, když viděl, že nechcu, začal mi cloumat za zrcátko. Asi si myslel, že už vylezu, protože jsem si sundal bezpečnostní pás. Spletl se, místo vystoupení se koukal přes sklo do mé .45ACP. To asi nečekal, ale byl dost tupej na to, aby mu to došlo velmi pomalu, pak se otočil a zalezl do svého auta.

Pondělí
Dub 5,2004

No co dodat, komentátoři jsou čím dál nemožnější a pořad čím dál nudnější. Petra měla naprosto nemožný oblečení, nějak moc ji v tom vynikala velká zadek. Tak už jen dodám odkaz někam, kde se snad dozvíte víc.

Eda Hlava je narcis jak vyšitej

Čtvrtek
Dub 1,2004

Filip ho odhalil :)

Čtvrtek
Dub 1,2004

No a? Pokud by takovou zprávu zveřejnila Černovláska, tak to chápu, ale aspoň je vidět, že iDnes i MFDnes se k bulváru hlásí víc než otevřeně.