Skupina pro Studium Pocitacovych Her Vas zve na prednasku a diskusni vecer v CIANTu na tema virtualni ekonomiky v online hrach.

ZITRA 14.4.2004 od 19:00

Filcon a Icob (?): Virtuální ekonomiky MMOGs

Typické diskuse o násilí v počítačových hrách ustupují v poslední době tématům, jako jsou ekonomické a politické aspekty MMOGs. V těchto diskusích se řeší otázky, jak regulovat on line společnosti a komu patří majetek ve virtuálních světech, případně, jaká jsou další práva jejich obyvatelů. Čilý ekonomický a politický vývoj, který se odehrává v on line komunitách hráčů, vedou k tomu, že se tato prostředí stávají zajímavá pro různé badatelé. V současné době proběhlo i několik významných konferenci na téma politika a ekonomie počítačových her, jako je „State of the play“. Názory na vývoj fenoménů MMOGs se přiklánějí buď k tomu, že jsou tyto hry jen simulací našeho reálného světa, nebo k tomu, že se jedná o specifické společnosti, které budou stále víc zasahovat a měnit skutečný svět. On line komunity se možná velice brzo stanou jakýmsi \“předměstím“ našeho skutečného světa….
Prednasku a diskusni vecer o ekonomickych fenomenech MMOGs povede Filcon a take (doufam) Icob, ktery ma s timto obchodem mezi virtualnim a skutecnym svetem velke zkusenosti.

Jo vy nevíte kde je CIANT? Nevadí stejně tam bývá narváno.