WebSky.cz

snůška keců, které nikomu necpu

Archív Websky Listopad, 2004

IA počtvrté

Úterý
Lis 30,2004

I když zpožděně (něco se prý děje se serverem), ale přece.

Post Coitum

Úterý
Lis 30,2004

Aneb každý s každým, ale s humorem. Nedejte na kritiky, je to zábava. Protože v práci mě to nebaví (koho by to bavilo, když už mád omluvenou jinou práci a jen tam tráví výpovědní lhůtu) a bavit se nechodím (až večer jsem měl domluvenou posilku, ale mezitím času spousta, přece jen moje zábava je v Brně a nic jiného mě fakt neba), šel jsem dřív domů a podíval se po dlouhé době na film. Stálo to za to. Ještě se musím podívat na Brdžit Džounsovou 2 a Duši jako kaviár, abych na to nemusel do kina. Vysvětlení bude: \”To už jsem viděl\”. :)

Pokud jste právě snídali

Úterý
Lis 30,2004

Nečtěte dál. =M= si \”užívá\” starosti běžného dne. Pokud máte pocit, že vám něco chybí, tak se nad tím ještě jednou zamyslete a pokud vás to nepřejde, tak se do čtení pusťte.

Změna identity

Pondělí
Lis 29,2004

Aneb kam zmizel webský? Jelikož se stěhuji zpátky, vracím se k původní přezdívce. Tož tak. Abyste se nedivili.

Hledám majitele Nikona 5700

Sobota
Lis 27,2004

Máte-li někdo Nikon Coolpix 5700 s firmware 1.0, potřebuji vyzkoušet jestli se nastavení ostření (AF Area mode – manual, automatic, off) také přenáší do všech uživatelssých profilů jako u firmware 1.1.

Pátek
Lis 26,2004

Pořídil jsem si jetej foťáček. Je to Nikon Coolpix 5700. První co jsem udělal bylo remapování Hot Pixels. Software na zjištění najde kolik jich tam máte. Předhodíte mu fotku vašeho víčka na objektiv v nasazeném stavu na dlouhý čas. Pak si je můžete remapovat pomocí jiného prográmku. Je k dispozici včetně zdrojáků a spouští interní remapovací prográmek pomocí USB káblu. No a jako poslední věc jsem si upgradoval firmware. Pokud můžete, zjistěte si, jestli všechny tyto operace umí váš foťák buď sám, nebo se dá stáhnout z netu SW, ať nemusíte do servisu, když to budete jednou potřebovat.

Co jsou hot pixels? Pokud vám to stačí v anglině tak čtěte.

Vánoce

Pondělí
Lis 22,2004

Kdyby vám to ještě nedocházelo, tak VÁNOCE jsou tu za měsíc a kousek.

Pondělí
Lis 22,2004

Příště křeček, Fily?
\"papu1\"
\"papu2\"
\"papu3\"
\"papu4\"
\"papu5\"
\"papu6\"
\"papu7\"
\"papu8\"

Neděle
Lis 21,2004

Malá nevinná rybička. Za přibližně 50Kč. Má jednu vadu, nedáte ji k ostatním do akvárka. Je teritorální, takže obdarovaný si koupí akvárko za 1500 (i když už rybičky má), balík kojenecké vody(má speciální nároky na čistotu), ohřívání (musí mít 25-30 stupňů), zvláštní žrádlo a podobně. Takže pokud máte nějakého kamaráda, kterému chcete udělat radost, je to Beta bojovnice (siamská bojová ryba – Betta splendens).
Pokud si pořídí dvě samičky k samečkovi, sameček není troškař :), tak může mít i mladé. Ve skutečnosti je to ovšem tak, že samičky se třou o sebe a vypouští při tom jikry. Sameček je oplodní a schová v hnízdečku, které vystavěl z bublinek.
Ale pozor, neříkejte mu, že s mladýma si ke každému samečkovi, co se narodí, musí pořídit další akvárko. Dva se vedle sebe nesnesou. A nebo se nedivte, až od něj dostanete jako dárek rybičku.

Pátek
Lis 19,2004

Jsi mulat nebo róm? Cigán.

Robert Fulghum v Praze a Brně

Pátek
Lis 19,2004

Jak jsem se právě dozvěděl od Filipa, do Republiky přijede Robert Fulghum. V Brně bude v pondělí 29. listopadu v 16:00 na Josefské 2, v knihkupectví Kanzelsbergeru. Pokud ho máte rádi tak jak já, tak si ho nenechte ujít.
To mi připomíná, že bych si měl zase koupit jeho knížky, zatím jsem všechny co jsem měl, rozdal jako dárky.

Středa
Lis 17,2004

Od 1. certifikační jsem si pořídil certifikát (pro komunikaci s úřady, že?). Donutil XP SP2 nasinstalovat xenroll.dll od MS jako ActiveX do MSIE, vygeneroval žádost o certifikát, zašel jsem s žádostí na disketě (víte jakej je problém sehnat disketu?) na PVT v ulici Podvinný mlýn a donesl si certifikát na disketě(?!! – no poslali mi ho i mejlem). Chtěl ho naimportovat a … nic no nasrali mě. Jak je vidět z obrázku, nejen, že jsem nereinstaloval počítač, ale ani se nodhlásil, mezi generací žádostí a importem přineseného certifikátu. Dokonce jsem začal pátrat po tom, kde je žádost vygenerována a našel ji v adresáři C:\\Documents and Settings\\websky\\Application Data\\Microsoft\\SystemCertificates\\Request\\Certificates\\. Ale k čemu to? Jen jako jistota, že v 1.ca je něco špatně. Snad mi po svátcích yvgenerují certifikát znova. Zadarmo.

Třetí článek seriálu o IA

Úterý
Lis 16,2004

Na Intervalu pokračujeme v seriálu o informační architektuře. Tentokrát navigační systémy.

Daňová kalkulačka

Pondělí
Lis 15,2004

Nevíte někdo o nějaké daňové kalkulačce pro OSVČ, která vám spočítá daň z příjmu, sociální a zdravotní pojištění a další nutné odvody našemu nenažranému státu?

Psí útulky

Pondělí
Lis 15,2004

Ve Zlíně zřídili za 30 miliónů útulek pro psy. Měl bych jiný návrh. Dejte ty peníze do nemocnic a ze psů udělejte guláš pro bezdomovce.

Ping-pong

Čtvrtek
Lis 11,2004

Tak na to, že jsem ho dnes hrál asi po pěti letech mě =M= porazil jen 2:1. Ale nevím jestli to schválně nekazil aby mě nalákal. Aspoň jsem viděl po sto letech konečně Adbara Křepelku Jahmala.

Sněhové řetězy

Středa
Lis 10,2004

Jakou značku sněhových řetězů na auto byste doporučili? Cena tak do dvou tisíc.
Doplněno: Tak už vím, koupím si sněhové řetězy Pewag.

V OMV se zbláznili

Úterý
Lis 9,2004

A nebo naopak dostali rozum. Představte si, že v celé praze stojí benzín u OMV 26,70, což je levnější než u jinak téměř nejlevnějšího Globusu (momentálně 26,90). A tuto cenu drží OMV opravdu všude: na jižní spojce, kde je momentálně cenová hladina kolem třicetu korun, u Florence, na Poděbradské, kde má Shell za rohem za 27,50. Hmm dostali mě, mají dalšího zákazníka. Mám totiž jistotu, že když pojedu k OMV kdekoliv tak budu mít jistotu stejné ceny a nemusím přemýšlet a porovnávat. Doufám, že je nenapadne, zneužít této důvěry.

Svět se hroutí

Sobota
Lis 6,2004

Jednou si odskočím na chvíli do nemocnice a co se nestane, volby vyhraje planetární magor Bush a Arafat to zabalí. Příště si budu muset dávat větší pozor co jím. Hlavně před českýma volbama do parlamentu. Další rudě socialistickou koalici bych asi řešil emigrací.

Poviný nástup na dovolenou

Pondělí
Lis 1,2004

Pokud máte nevybranou dovolenou z roku 2003 tak máte vy nebo váš zaměstnavatel problém.

Příklad: Zaměstnanci v roce 2003 vznikl nárok na 4 týdny dovolené, přičemž do 31. 12. 2003 vyčerpal pouze 2 týdny. Jestliže mu zaměstnavatel nejpozději do 31. 10. 2004 neurčil (neurčí) nástup dovolené v trvání 2 týdnů, nastupuje zaměstnanec dovolenou ze zákona 1. 11. 2004. Pokud např. v důsledku pracovní neschopnosti zaměstnanec dovolenou (uvedené 2 týdny nevyčerpané dovolené z r. 2003) nevyčerpá ani do 31. 12. 2004, ztratí na ni nárok; nebude mu poskytnuta ani náhrada mzdy.

Více na idnes.