WebSky.cz

snůška keců, které nikomu necpu

Archív Websky Únor, 2005

Středa
Úno 23,2005

Asi se budete divit, ale je to Václav Havel. Když skončila totalita bylo mě tak akorát tolik(11?), abych si o něm udělal spoustu ideálů. Přesvědčil jsem o tom když jsem ho po dlouhé době zaslechl na ČR1, Radiožurnálu. Má spoustu zajímavých názorů, ale i když s některýma, ne úplně, souhlasím, tak ho rád poslouchám. A vážím si ho.

A co váš skoro dětský hrdina?

Středa
Úno 23,2005

Pokud vám dělá vaše účetní problémy, když chcete odečíst životní pojistku ze základu daně, třeba, že je nějaká nedostudovaná nebo co 🙂 vytiskněte ji následující rozbor:

Produkty investičního životního pojištění jsou dle § 15 odst. 13, zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů, položkou snižující základ daně, pokud jsou splněny následující podmínky: jedná se o poplatníkem zaplacené běžné pojistné (pro rok 2004, pro rok 2005 zaplacené pojistné) ve zdaňovacím období na jeho soukromé životní pojištění, kdy klient jako poplatník je pojistníkem a pojištěným v jedné osobě a dále za předpokladu, že výplata pojistného je ve smlouvě sjednána až po 60 měsících od uzavření smlouvy a současně nejdříve v kalendářním roce, v jehož průběhu dosáhne poplatník věku 60 let.

Produkty kapitálového životního pojištění, vzhledem k tomu, že jsou uzavřeny s pevně sjednanou pojistnou částkou pro případ dožití, musí ještě k výše uvedeným podmínkám splňovat podmínku minimální pojistné částky, stanovené taktéž v § 15 odst. 13 zákona o daních z příjmů. Minimální pojistná částka je stanovena pro pojistné smlouvy s pojistnou dobou od 5 do15 let včetně ve výši 40.000,- Kč a pro pojistné smlouvy s pojistnou dobou nad 15 let ve výši 70.000,- Kč, kdy u důchodového pojištění se za minimální pojistnou částku považuje odpovídající jednorázová plnění při dožití.

Omezení minimální pojistnou částkou se vztahuje pouze na pojistné smlouvy s pevně sjednanou pojistnou částkou. Produkty investičního životního pojištění nemají pevně sjednanou pojistnou částku pro případ dožití, proto nemusí splňovat výši minimální pojistné částky.

Vzhledem k tomu, že nárok na daňový odpočet se podle § 38l odst. 1 písm. i) zákona o daních z příjmů prokazuje mj. potvrzením pojišťovny o pojistném zaplaceném poplatníkem na jeho životní pojištění na uplynulé zdaňovací období, je (ve spojení s § 15 odst. 13 zákona) zřejmé, že je to především pojišťovna, která nese odpovědnost za to, aby jí vydávaná potvrzení odpovídala zákonným podmínkám, za kterých si klient jako poplatník může uplatnit daňový odpočet.

Naše posouzení vychází z rozborů platných daňových předpisů, je v souladu s výkladem České asociace pojišťoven a bylo konzultováno se spolupracující daňovou kanceláří.

DVD-R a DVD+R

Pondělí
Úno 7,2005

Vyměním balíček DVD-R(mám) za DVD+R (potřebuju). Díky za nabídky 🙂

Neděle
Úno 6,2005

\"odvolejte

Petici podepište, pokud vám také vadí:

  • když se premiér této země obklopuje lidmi, jejichž minulost je pochybná;
  • když premiér této země není schopen uspokojivě doložit, z čeho je financován jeho majetek a komu je za to (a čím) zavázán;
  • když je premiérem člověk, jehož titul doktora práv je opakovaně zpochybňován a pochybnosti jsou také o jeho diplomové práci;
  • když si premiér telefonuje se správkyní nevěstince a s člověkem, odposlouchávaným BIS;
  • když premiér hájí policejního prezidenta, který není schopen předložit prezidentovi dostatečně věrohodnou analýzu odposlechů;
  • když manželka premiéra nedokáže věrohodně vysvětlit, jak zaplatila veřejnosti dosud neznámý dům v hodnotě několika milionů a není známo, čím za něj ručila;
  • když ochranka a vládní vozidla vozí manželku premiéra k holiči;
  • když manželka premiéra shání sponzorské příspěvky spřátelené firmě od společností, které se ucházely či ucházejí o privatizaci státních podniků

a konečně

  • když je premiérem člověk, s jehož vládou je za půl roku spojeno více skandálů než s vládami předchozími.

Zkrátka, připojte svůj podpis, jestliže máte tak jako my pocit, že už toho bylo dost a v premiéra již nelze mít důvěru.

Středa
Úno 2,2005

Tak už mám své favority v soutěži Slovensko hľadá SuperStar. Máme to štěstí, že můžeme chytat Jednotku a to tak že hodně dobře. Jsou to Miro Jaroš, cikán Peter Konček (sám to říkal a má za to můj obdiv), Tomáš Bezdeda, Zdenka Predná a Martina Šindlerová, ta má pěkný dlouhý kozy a velký nohy. A to je jí jen 16 :). A kdo bude superstár? Nechejme se překvapit.

Zaměstnanecká

Úterý
Úno 1,2005

Pokud v německu nemáte práci může vám být nabídnuta v nevěstinci, prostituce je tam totiž legální. A pokud si chcete stávající práci zachovat, přestaňte kouřit a začněte hubnout.

Zavedl bych obojí i u nás.