WebSky.cz

snůška keců, které nikomu necpu

Archív Websky Srpen, 2005

Neděle
Srp 28,2005

Jsem cílová skupina, ač nejsem volič ČSSD (tzn. tupý jak poleno) Big Brother alias Velký Bratr se mi líbí. Jen sýkorka se šla právě podívat za zrcadlo v koupelně, jestli tam není kamera …

Neděle
Srp 7,2005

Kuchyně Koryna nejsou to co mě tak v poslední době naštvalo, jako spíš jejich chování k zákazníkům. V tomhle postkomunistickém podniku nejsou totiž schopní:

  • Udělat vám cenovou kalkulaci
  • Mít otevřený tak, jak mají uvedený na webu
  • Chovat se slušně k zákazíkům

Udělat vám cenovou kalkulaci

Tento nešvar se rozmohl u více výrobců kuchyní, ale v podstatě jde o to, že si za cenovou nabídku řeknou 500Kč, které vám vrátí, když si u nich kuchyň koupíte. Jak zhovadilé a urážlivé je toto chování asi chápete. Člověk u nich chce utratit za novou kuchyň přes 100 tisíck korun a oni nejsou schopni budoucímu zákazníkovi ani rozepsat cenovou kalkulaci. Snaží se zřejmě zamezit srovnávání s konkurencí, ale zrovna toto je praktika, která mě k konkurenci žene. Pořád existují firmy, které se nebojí a zákazníka si váží.

Mít otevřené tak, jak mají uvedené na webu

Na webu mají uvedené že mají otevřené i v soboru do 12ti, ale když jsem tam přišel, nestačil jsme se divit. Na dveřích byla cedule, že 6.8. je zavřeno. Kdy se naučí tyto poměrně velké firmy, tomu, že web, který používají jako informační kanál, je třeba aktualizovat a že zrovna změna pracovní dony je to co mě zajímá?

Chovat se slušně k zákazíkům

Když pominu prodavačku, která vypadala jak kdyby utekla z CzechTeku, tak skončíme v Koryně v Avionu, kde pracují dva strupi, kteří vás nechají stát mezi dveřmi 15 minut a ani vás neupozorní, že se zákazníky, s kterými jednají je to ještě na dlouho. Takže kdybych nasraně neodešel, čekal bych tam zřejmě ještě hodinu, protože zmínění zákazníci tam ještě za hodinu byli, jak jsem viděl kdž jsem šel kolem. Oč profesionálnější bylo chování prodejce v Gabonu, který nabídl podobně postiženému zákazníkovi kafe, posadil ho a dal mu nárhy kuchyní k prolistování, zatímco se věnoval jiným lidem.

Namyslete si Koryna není jediná, vyhněte se i Škarkovi, trpí podobným nezájmem o vaše peníze jako Koryna.

Update: Přes snahu prodejců jsme si Korynu nakonec pořídili, už ji máme doma a jsme zatím spokojeni.

Neděle
Srp 7,2005

Naprostý souhlas:
http://zpravy.idnes.cz/nazory.asp?r=nazory&c=A050805_223130_nazory_itu

Antiradary po novele

Středa
Srp 3,2005

Opět tu máme ukázku neshopnosti českých novinářů, kteří píší jen podle agenturních zpráv (jiných neschopných novinářů). Ani po schválení navržené novely silničního zákona nedojde k omezení používání pasivních přijímačů policejních radarů – nazývaných nesprávně antiradary.

dříve:
§ 3
(4) Účastník provozu nesmí používat technické prostředky
a zařízení, která znemožňují nebo ovlivňují funkci technických
prostředků používaných policií nebo Vojenskou policií při dohledu
na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

nyní:
§ 3
(4) Nikdo nesmí používat technické prostředky a zařízení, která znemožňují nebo ovlivňují funkci technických prostředků používaných policií nebo Vojenskou policií při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích (dále jen \“antiradar\“).\“.

§ 125
(3) Obecní úřad obce s rozšířenou působností uloží pokutu do 100 000 Kč osobě, která používá antiradar.\“.

Jak jsem psal dříve, \“antiradary\“ jsou a zůstanou legální. Nepoužíváte-li ovšem nějakou samo-domo vyrobenou rušičku.

Radiové huhlání

Úterý
Srp 2,2005

Rádia zaměřená na dopravní informace a na řidiče (ČR1, Impuls) mají jednu velkou vadu. A tou jsou reportáže volané telefonem. Vím, že to má evokovat autenticitu, když volá člověk \“z terénu\“, ale půlka zpráv tak zůstává pro řidiče nesrozumitelná, protože hlas modifikévaný úzkým telefonním pásmem prostě v autě zanikne. Když bych si nastavil ráduio jen na zvýraznění středů tak se zase nebude dát poslouchat hudba.

Blog.cz

Pondělí
Srp 1,2005

Po té co se doména blog.cz přesunula, od jednoho celkem známého doménového spekulanta k Michalovi Illichovi, uplynula už nějaká doba. Ale něco se, už děje, neveřejná beta vystrkuje růžky. Doufám, že to bude použitelnější a profesionálnější než \“one man show\“ bloguje.cz.

Svoboda

Pondělí
Srp 1,2005
  • Svoboda je neporušitelné lidské právo spočívající v tom, že každý může činit vše co neškodí jiným.
  • Svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného.
Pondělí
Srp 1,2005

Jak je obecně známo, je pro hluboce věřícího muže Talibanu smrtelným hříchem pohlédnout na nahou ženu, pokud to není jeho vlastní.
Jakmile by ji spatřil je jeho svatou povinností spáchat sebevraždu.

Vyzýváme tímto všechny ženy, aby příští sobotu přesně ve 14 hodin vyšly nahé na ulici. Pomůžete tímto činem identifikovat nežádoucí teroristy tzv. spáče.

Doporučujeme nejméně hodinu chodit po okolí, aby vznikl dostatečný antiteroristický efekt.

Vyzýváme všechny muže, aby podpořili ženy v jejich úsilí a položili se před svým bydlištěm na lehátko a pozorovali nahé ženy. Prokáží tím, že nejsou příslušníky hnutí Taliban a dokáží tím svou odvahu dívat se na nahé ženy i když to nejsou jejich vlastní.

Samozřejmě budou muži provádět tuto činnost pouze proto, aby podpořili své ženy v boji proti terorismu.

Protože mužům Talibanu je zakázáno pít alkoholické nápoje, mělo by chlazené pivo v ruce každého muže být jasným signálem jeho zdravého antiteroristického postoje.

Česká vláda si této iniciativy občanů velice váží a již předem všem děkuje za pomoc proti terorismu.

Je Tvou zatracenou vlasteneckou povinností, tento mail/vzkaz šířit dále.