Od příštího týdne vystoupí druhá řada soutěže Česko Slovensko má talent 2011 do své živé fáze. Semifinalistům bude letos méně než minulý rok, konkrétně 27, kteří budou rozděleni do tří skupin po devíti.

Tím pádem je jasné, že se musí změnit i postupový systém. Jak to bude konkrétně, to Prima i JoJ zatím tají, ale dá se předpokládat, že do finále postoupí z každé skupiny tři soutěžící, dva s nejvyšším počtem hlasů a jeden z rozhodnutí poroty, která vybere mezi soutěžícími, kteří se umístí na třetím a čtvrtém místě. Finálová desítka bude zřejmě doplněna jednou divokou kartou poroty, ovšem ani to zatím není potvrzené.

Co už je ale stoprocentně jisté je fakt, že se oproti loňsku změní prostory, odkud se bude semifinále i finále vysílat. Zatímco vloni se živé přenosy Česko Slovensko má talent odehrávaly na Brněnském výstavišti, letos se přesunou do bratislavské Incheby, odkud se vloni vysílala konkurenční Talentmanie.

Živými přenosy Česko Slovensko má talent 2011 nás stejně jako u předtočených částí budou provázet Jakub Prachař a Martin Pyco Rausch a opět se setkáme i s porotou ve složení Jaro Slávik, Lucie Bílá a Martin Dejdar. První živý přenos proběhne 6. listopadu od 20.00 hodin a diváci jej uvidí na obrazovkách TV Prima a JoJ.