WebSky.cz

snůška keců, které nikomu necpu

Archív Websky ‘General’ Rubrika

Úterý
Lis 22,2011

Od příštího týdne vystoupí druhá řada soutěže Česko Slovensko má talent 2011 do své živé fáze. Semifinalistům bude letos méně než minulý rok, konkrétně 27, kteří budou rozděleni do tří skupin po devíti.

Tím pádem je jasné, že se musí změnit i postupový systém. Jak to bude konkrétně, to Prima i JoJ zatím tají, ale dá se předpokládat, že do finále postoupí z každé skupiny tři soutěžící, dva s nejvyšším počtem hlasů a jeden z rozhodnutí poroty, která vybere mezi soutěžícími, kteří se umístí na třetím a čtvrtém místě. Finálová desítka bude zřejmě doplněna jednou divokou kartou poroty, ovšem ani to zatím není potvrzené.

Co už je ale stoprocentně jisté je fakt, že se oproti loňsku změní prostory, odkud se bude semifinále i finále vysílat. Zatímco vloni se živé přenosy Česko Slovensko má talent odehrávaly na Brněnském výstavišti, letos se přesunou do bratislavské Incheby, odkud se vloni vysílala konkurenční Talentmanie.

Živými přenosy Česko Slovensko má talent 2011 nás stejně jako u předtočených částí budou provázet Jakub Prachař a Martin Pyco Rausch a opět se setkáme i s porotou ve složení Jaro Slávik, Lucie Bílá a Martin Dejdar. První živý přenos proběhne 6. listopadu od 20.00 hodin a diváci jej uvidí na obrazovkách TV Prima a JoJ.

Jak na levné letenky?

Pondělí
Bře 8,2010

Tipy na nejlevnější letenky – bez zbytečných keců. Přesně takové je motto nedávno spuštěných internetových stránek LetenkyLevně.cz. Jejich návštěvníci již za krátkou historii serveru mohli využít třeba výhodné nabídky letecké společnosti AirAsia X a zakoupit si akční letenky z Londýna do Sydney a zase zpátky za pouhých 7 990 Kč!
(Pokračování textu…)

Čtvrtek
Lis 26,2009

250 Hz Pro Blue PowerballVánoce jsou tu za necelý měsíc, takže je čas poohlížet se po dárcích pro své blízké. Přinášíme vám několik tipů na vánoční dárky. Manžela, tatínka, syna nebo dědečka určitě potěší Powerball, doporučujeme model powerball 250 hz pro, který obsahuje počítadlo a lze tak v kruhu blízkých nebo kamarádů soutěžit.

Pro maminku, manželku, dceru nebo milenku můžete zkusit něco z nabídkové řady Avon kosmetiky. Avon je světoznámá značka a netestuje kosmetiku na zvířatech!

A co nadělit dětem pod stromeček? Pokud jsou spáči a dělá jim problémy vstávání do školy, nadělte jim nezbedný budík Clocky, který jezdí, skáče, pípá a svítí. Veselé Vánoce!

Čtvrtek
Srp 27,2009

Deník E15 se zaměřením na byznys a ekonomiku nyní nabízí roční předplatné (bohužel jen v Praze a středních Čechách za 500 Kč. Akce se vztahuje na prvních 1000 předplatitelů. Pokud nemáte v dosahu stojany s novinami E15, které jsou normálně zdarma, jedná se o super deal. E15 nezatěžuje nesmysly, nabízí vlastní (tedy neagenturní) obsah ale zároveň jsou o řádů lepší než konkurenční Metro.

Úterý
Lis 6,2007

Koupili jsme si kočárek od firmy Patron Bohemia s tím, že budeme podporovat českého výrobce. Jak jsme byli bláhoví. Takovou chybu už nikdy neuděláme. Po zkušenostech s tímto kočárkem od firmy Patron Bohemia můžu říct jediné: šmejd, zmetek. A pro jistotu hned ze začátku: vyhněte se i prodejnám Puntanela (zkušenosti nabyté v prodejně Puntanela v OC Vaňkova, Brno).

Ale popořadě.

Během 7mi měsícu užívání kočárku se nám na něm vyskytly tyto vady:

  • vytržené druky u tašky (2x)
  • zpuchřelá duše u ventilku – nebyl to defekt – ta duše byla prostě vadná
  • polámané brzdičky
  • kočár začal táhnout na stranu
  • opět polámané brzdičky

Každá reklamace, znamenala více než dva týdny bez kočárku (občas se sešlo vad více – taška + duše, zatáčení + brzdičky – ale v par. 622 odst 2. občanského zákoníku se mluví o opakovaných vadách ne o opakovaných reklamacích). V obchodě Puntanela to funguje tak, že posílají reklamace jednou za týden – ve středu. Takže může trvat skoro týden než to pošlou, a další týden než se to vrátí. Jak je rodičům dítěte bez kočárku si dokážete jistě představit.

Při poslední reklamaci (2 vady zaráz) jsme požadovali vrácení peněz, to nám bylo v obchodě Puntanela odmítnuto, že musí kočárek poslat výrobci (Patron Bohemia). Dnes (6.11.) mi paní vedoucí (Renata Železná) po urgenci emailem volala, že v Patronu kočárek opraví a pošlou zpátky, nejdřív ovšem 12.12. 12.11. a pokud se mi to nelíbí, tak se mám soudit.

Obchod Puntanela zastává zřejmě názor, že je lepší obhajovat špatné výrobky a šmejdy, než se postarat o spokojenost zákazníka. Jejich přístup mě utvrdil v jednom. Další kočárek, který jsem chtěl koupit místo šmejdu od Patronu Bohemia, si určitě nekoupím u nich.

Takže momentálně chystám podklady pro ČOI a podle jejich vyjádření zvážím další postup.

Update: můj postup je podle ČOI naprosto legitimní, při opakovaných závadách mi musí prodejce (PUNTANELA) vrátit při odstoupení od smlouvy peníze, bez ohledu na jejich vztahy s výrobcem.

Update 2: Volala mi paní vedoucí z Puntanely (Renata Železná), říkal jsem si že se chce třeba domluvit, ale evidentně ji spokojený zákazník opravdu nezajímá a chtěla jen opravit datum opravy, které mi sdělila.

Poslal jsem tento můj popis problémů samozřejmě i do Puntanely, pokud se vyjádrří, rád jejich opdověď zveřejním.

Update 3: Při návštěvě manželky v prodejně s právničkou, ji dobře informované prodavačky odmítli dát kontakt na někoho odpovědného kdo to může, kromě paní vedoucí, která tam nebyla, řešit. Prý to řešíme emailem a telefonicky tak to s námi nesmí řešit ony. Podle jejich vyjádření to vypadá, že paní vedoucí z Puntanely dělá ublíženou. Ona je přece ta, která se to snaží vyřešit. Dále se manželka dozvěděla, že to jednou řeší ona, jednou manžel … na to už musela regovat právnička s tím, že jim přeci do toho nic není – chování opravdu na úrovni. Je vidět, že komunismus v chování paní vedoucí se přesouvá i na podřízené. Kde jsem to jen slyšel náš zákazník náš pán? Asi v nějaké pohádce. A dozvěděli jsem se opakovaně další výmluvu: zboží bylo v komisi. Tak nějak nechápu proč celou dobu řešili reklamace šmejdu od Patronu v Puntanele a proč máme paragon právě od Puntanely.

Prozatimní shrnutí: kočárek je šmejd, který má prokazatelné, opakované a reklamované vady. Puntanele v zastoupení paní vedoucí z brněnské prodejny se k problému neumí postavit čelem a udělat to, co jim ukládá zákon. Vedení Puntanely (provozovatel Modulshop Zličín spol. s r.o. IČ: 26723689 DIČ: CZ 26723689) se zatím k problému nevyjádřilo – paní vedoucí (Renata Železná) to nejspíš tutlá doma na Moravě. Pan Tomáš Pejsar, z oddělení péče o zákazníky zatím neodpověděl.

Středa
Čvc 18,2007

Podle serveru Novinky.cz uniklo z Ministerstva kultury DVD s filmem Jana Svěráka Vratné láhve. Neznámý pachatel vytvořil DVD RIP filmu Vratné láhve a umístil ho na internet. Vratné láhve ke stažení jsou na P2P sítích a také na serveru Rapidshare.

MK ČR potažmo stát bude muset za únik filmu zaplatit vysokou pokutu, pokuta bude placena z peněz daňových poplatníků, tedy nás, takže to lze chápat jako hromadné kino placené z daní. Proto si můžete Vratné láhve místo stahování koupit na DVD za 446 CZK.

Čtvrtek
Úno 1,2007

Chystám se na krátký výlet do Španělska – do Barcelony a do Valencie. Prodloužené víkendy v evropských metropolích miluju, zvlášť na jaře. Nyní je vhodný čas na rezervaci levných nízkorozpočtových letenek, tak neváhejte a vyberte si svoji destinaci. Já mám nejraději Stockholm – severskou obdobu Benátek, krásné čisté město obklopené vodou, pravda – je trochu dražší. Dalším favoritem je Dublin, metropole zeleného ostrova. Krásná příroda v okolí, vynikající pivo Guinness (někdo ho nesnáší, někdo na něj nedá dopustit, ja patří mezi ty druhé) . Určitě si udělekjte výlet do vesničky Bray za Dublinem. A poslední oblíbenou metropolí je Lisabon. Jedno z nejvzdálenějších měst ČR, ale o to zajímavější. Unikátní mix evropské a arabské architektury, nízké ceny, přátelští lidé, skvělé jídlo a ještě skvělejší noční život. Neseďte doma, vyražte někam na eurovíkend 🙂

Pátek
Pro 1,2006

Tož jsem si byl nakoupit v Delvitě. Borec si kupoval vajíčka. Ale už prodavačka měla nějaké echo, takže požádala pána, aby jí vajíčka ukázal. A ejhle, místo vajíček byla v obalu hezky nasázená kindervejce…. no prostě česká klasika 🙂 .

Neděle
Kvě 14,2006

Stáhnul jsem si nějakou muziku, celé album bylo zabaleno RARem. Po rozbalení se objevilo 11 souborů s příponou MPC. Jedná se o celkem zbytečný audio kodek nazývaný Musepack, vyvíjený kdesi v Německu, standardním softwarem, který bývá na PC běžně k dospozici MPC soubory nepřehrajete. Pro přehrání MPC Musepack souborů lze tedy udělat dvě věci:

  • nainstalovat si MPC plugin do WinAmpu, což ale neřeší situaci v tom smyslu, že mimo PC MPC soubor nepřehrajete (na autorádiu, věži, iPodu).
  • zkonvertovat do universálního a přenosného formátu MP3, nejlepší utilitka, kterou jsem našel, se jmenuje FreeMPC. Je napsaná sice v Javě, ale funguje celkem svižně a jak název napovídá – je zdarma. Ovládání je velmi intuitivní, žadné zbytečně serepetičky navíc …

Na brigádu do UK

Neděle
Kvě 14,2006

Přemýšlíte-li o brigádě ve Velké Británii a porovnáváte možnosti, jak se do Anglie dostat a zaplatit na různých poplatcích co nejméně? Zkuste se mrknout na agenturu Noara Property. Nabízejí pomoc s hledáním práce v Manchesteru, zařídí ubytování v Manchesteru v share-housu, neplatíte nic před odjezdem, jen nájemné po příjezdu, pomoc s hledáním práce je zdarma. Obsloužili takto již stovky lidí z ČR, Slovenska, Polska, …

A pokud nechcete do Manchesteru, můžete zkusit Birmingham 🙂