WebSky.cz

snůška keců, které nikomu necpu

Archív Websky ‘General’ Rubrika

Úterý
Lis 22,2011

Od příštího týdne vystoupí druhá řada soutěže Česko Slovensko má talent 2011 do své živé fáze. Semifinalistům bude letos méně než minulý rok, konkrétně 27, kteří budou rozděleni do tří skupin po devíti.

Tím pádem je jasné, že se musí změnit i postupový systém. Jak to bude konkrétně, to Prima i JoJ zatím tají, ale dá se předpokládat, že do finále postoupí z každé skupiny tři soutěžící, dva s nejvyšším počtem hlasů a jeden z rozhodnutí poroty, která vybere mezi soutěžícími, kteří se umístí na třetím a čtvrtém místě. Finálová desítka bude zřejmě doplněna jednou divokou kartou poroty, ovšem ani to zatím není potvrzené.

Co už je ale stoprocentně jisté je fakt, že se oproti loňsku změní prostory, odkud se bude semifinále i finále vysílat. Zatímco vloni se živé přenosy Česko Slovensko má talent odehrávaly na Brněnském výstavišti, letos se přesunou do bratislavské Incheby, odkud se vloni vysílala konkurenční Talentmanie.

Živými přenosy Česko Slovensko má talent 2011 nás stejně jako u předtočených částí budou provázet Jakub Prachař a Martin Pyco Rausch a opět se setkáme i s porotou ve složení Jaro Slávik, Lucie Bílá a Martin Dejdar. První živý přenos proběhne 6. listopadu od 20.00 hodin a diváci jej uvidí na obrazovkách TV Prima a JoJ.

Jak na levné letenky?

Pondělí
Bře 8,2010

Tipy na nejlevnější letenky – bez zbytečných keců. Přesně takové je motto nedávno spuštěných internetových stránek LetenkyLevně.cz. Jejich návštěvníci již za krátkou historii serveru mohli využít třeba výhodné nabídky letecké společnosti AirAsia X a zakoupit si akční letenky z Londýna do Sydney a zase zpátky za pouhých 7 990 Kč!
(Celý příspěvek…)

Tipy na vánoční dárky

Čtvrtek
Lis 26,2009

250 Hz Pro Blue PowerballVánoce jsou tu za necelý měsíc, takže je čas poohlížet se po dárcích pro své blízké. Přinášíme vám několik tipů na vánoční dárky. Manžela, tatínka, syna nebo dědečka určitě potěší Powerball, doporučujeme model powerball 250 hz pro, který obsahuje počítadlo a lze tak v kruhu blízkých nebo kamarádů soutěžit.

Pro maminku, manželku, dceru nebo milenku můžete zkusit něco z nabídkové řady Avon kosmetiky. Avon je světoznámá značka a netestuje kosmetiku na zvířatech!

A co nadělit dětem pod stromeček? Pokud jsou spáči a dělá jim problémy vstávání do školy, nadělte jim nezbedný budík Clocky, který jezdí, skáče, pípá a svítí. Veselé Vánoce!

Čtvrtek
Srp 27,2009

Deník E15 se zaměřením na byznys a ekonomiku nyní nabízí roční předplatné (bohužel jen v Praze a středních Čechách za 500 Kč. Akce se vztahuje na prvních 1000 předplatitelů. Pokud nemáte v dosahu stojany s novinami E15, které jsou normálně zdarma, jedná se o super deal. E15 nezatěžuje nesmysly, nabízí vlastní (tedy neagenturní) obsah ale zároveň jsou o řádů lepší než konkurenční Metro.

Úterý
Lis 6,2007

Koupili jsme si kočárek od firmy Patron Bohemia s tím, že budeme podporovat českého výrobce. Jak jsme byli bláhoví. Takovou chybu už nikdy neuděláme. Po zkušenostech s tímto kočárkem od firmy Patron Bohemia můžu říct jediné: šmejd, zmetek. A pro jistotu hned ze začátku: vyhněte se i prodejnám Puntanela (zkušenosti nabyté v prodejně Puntanela v OC Vaňkova, Brno).

Ale popořadě.

Během 7mi měsícu užívání kočárku se nám na něm vyskytly tyto vady:

 • vytržené druky u tašky (2x)
 • zpuchřelá duše u ventilku – nebyl to defekt – ta duše byla prostě vadná
 • polámané brzdičky
 • kočár začal táhnout na stranu
 • opět polámané brzdičky

Každá reklamace, znamenala více než dva týdny bez kočárku (občas se sešlo vad více – taška + duše, zatáčení + brzdičky – ale v par. 622 odst 2. občanského zákoníku se mluví o opakovaných vadách ne o opakovaných reklamacích). V obchodě Puntanela to funguje tak, že posílají reklamace jednou za týden – ve středu. Takže může trvat skoro týden než to pošlou, a další týden než se to vrátí. Jak je rodičům dítěte bez kočárku si dokážete jistě představit.

Při poslední reklamaci (2 vady zaráz) jsme požadovali vrácení peněz, to nám bylo v obchodě Puntanela odmítnuto, že musí kočárek poslat výrobci (Patron Bohemia). Dnes (6.11.) mi paní vedoucí (Renata Železná) po urgenci emailem volala, že v Patronu kočárek opraví a pošlou zpátky, nejdřív ovšem 12.12. 12.11. a pokud se mi to nelíbí, tak se mám soudit.

Obchod Puntanela zastává zřejmě názor, že je lepší obhajovat špatné výrobky a šmejdy, než se postarat o spokojenost zákazníka. Jejich přístup mě utvrdil v jednom. Další kočárek, který jsem chtěl koupit místo šmejdu od Patronu Bohemia, si určitě nekoupím u nich.

Takže momentálně chystám podklady pro ČOI a podle jejich vyjádření zvážím další postup.

Update: můj postup je podle ČOI naprosto legitimní, při opakovaných závadách mi musí prodejce (PUNTANELA) vrátit při odstoupení od smlouvy peníze, bez ohledu na jejich vztahy s výrobcem.

Update 2: Volala mi paní vedoucí z Puntanely (Renata Železná), říkal jsem si že se chce třeba domluvit, ale evidentně ji spokojený zákazník opravdu nezajímá a chtěla jen opravit datum opravy, které mi sdělila.

Poslal jsem tento můj popis problémů samozřejmě i do Puntanely, pokud se vyjádrří, rád jejich opdověď zveřejním.

Update 3: Při návštěvě manželky v prodejně s právničkou, ji dobře informované prodavačky odmítli dát kontakt na někoho odpovědného kdo to může, kromě paní vedoucí, která tam nebyla, řešit. Prý to řešíme emailem a telefonicky tak to s námi nesmí řešit ony. Podle jejich vyjádření to vypadá, že paní vedoucí z Puntanely dělá ublíženou. Ona je přece ta, která se to snaží vyřešit. Dále se manželka dozvěděla, že to jednou řeší ona, jednou manžel … na to už musela regovat právnička s tím, že jim přeci do toho nic není – chování opravdu na úrovni. Je vidět, že komunismus v chování paní vedoucí se přesouvá i na podřízené. Kde jsem to jen slyšel náš zákazník náš pán? Asi v nějaké pohádce. A dozvěděli jsem se opakovaně další výmluvu: zboží bylo v komisi. Tak nějak nechápu proč celou dobu řešili reklamace šmejdu od Patronu v Puntanele a proč máme paragon právě od Puntanely.

Prozatimní shrnutí: kočárek je šmejd, který má prokazatelné, opakované a reklamované vady. Puntanele v zastoupení paní vedoucí z brněnské prodejny se k problému neumí postavit čelem a udělat to, co jim ukládá zákon. Vedení Puntanely (provozovatel Modulshop Zličín spol. s r.o. IČ: 26723689 DIČ: CZ 26723689) se zatím k problému nevyjádřilo – paní vedoucí (Renata Železná) to nejspíš tutlá doma na Moravě. Pan Tomáš Pejsar, z oddělení péče o zákazníky zatím neodpověděl.

Středa
Čvc 18,2007

Podle serveru Novinky.cz uniklo z Ministerstva kultury DVD s filmem Jana Svěráka Vratné láhve. Neznámý pachatel vytvořil DVD RIP filmu Vratné láhve a umístil ho na internet. Vratné láhve ke stažení jsou na P2P sítích a také na serveru Rapidshare.

MK ČR potažmo stát bude muset za únik filmu zaplatit vysokou pokutu, pokuta bude placena z peněz daňových poplatníků, tedy nás, takže to lze chápat jako hromadné kino placené z daní. Proto si můžete Vratné láhve místo stahování koupit na DVD za 446 CZK.

Prodloužené víkendy jsou fajn

Čtvrtek
Úno 1,2007

Chystám se na krátký výlet do Španělska – do Barcelony a do Valencie. Prodloužené víkendy v evropských metropolích miluju, zvlášť na jaře. Nyní je vhodný čas na rezervaci levných nízkorozpočtových letenek, tak neváhejte a vyberte si svoji destinaci. Já mám nejraději Stockholm – severskou obdobu Benátek, krásné čisté město obklopené vodou, pravda – je trochu dražší. Dalším favoritem je Dublin, metropole zeleného ostrova. Krásná příroda v okolí, vynikající pivo Guinness (někdo ho nesnáší, někdo na něj nedá dopustit, ja patří mezi ty druhé) . Určitě si udělekjte výlet do vesničky Bray za Dublinem. A poslední oblíbenou metropolí je Lisabon. Jedno z nejvzdálenějších měst ČR, ale o to zajímavější. Unikátní mix evropské a arabské architektury, nízké ceny, přátelští lidé, skvělé jídlo a ještě skvělejší noční život. Neseďte doma, vyražte někam na eurovíkend :-)

Historky z Delvity – I.

Pátek
Pro 1,2006

Tož jsem si byl nakoupit v Delvitě. Borec si kupoval vajíčka. Ale už prodavačka měla nějaké echo, takže požádala pána, aby jí vajíčka ukázal. A ejhle, místo vajíček byla v obalu hezky nasázená kindervejce…. no prostě česká klasika :) .

Jak přehrát MPC soubory?

Neděle
Kvě 14,2006

Stáhnul jsem si nějakou muziku, celé album bylo zabaleno RARem. Po rozbalení se objevilo 11 souborů s příponou MPC. Jedná se o celkem zbytečný audio kodek nazývaný Musepack, vyvíjený kdesi v Německu, standardním softwarem, který bývá na PC běžně k dospozici MPC soubory nepřehrajete. Pro přehrání MPC Musepack souborů lze tedy udělat dvě věci:

 • nainstalovat si MPC plugin do WinAmpu, což ale neřeší situaci v tom smyslu, že mimo PC MPC soubor nepřehrajete (na autorádiu, věži, iPodu).
 • zkonvertovat do universálního a přenosného formátu MP3, nejlepší utilitka, kterou jsem našel, se jmenuje FreeMPC. Je napsaná sice v Javě, ale funguje celkem svižně a jak název napovídá – je zdarma. Ovládání je velmi intuitivní, žadné zbytečně serepetičky navíc …

Na brigádu do UK

Neděle
Kvě 14,2006

Přemýšlíte-li o brigádě ve Velké Británii a porovnáváte možnosti, jak se do Anglie dostat a zaplatit na různých poplatcích co nejméně? Zkuste se mrknout na agenturu Noara Property. Nabízejí pomoc s hledáním práce v Manchesteru, zařídí ubytování v Manchesteru v share-housu, neplatíte nic před odjezdem, jen nájemné po příjezdu, pomoc s hledáním práce je zdarma. Obsloužili takto již stovky lidí z ČR, Slovenska, Polska, …

A pokud nechcete do Manchesteru, můžete zkusit Birmingham :-)

Queensday Amsterdam

Pondělí
Kvě 8,2006

Pár fotek z letošního QueensdayKoninginnedag v Amsterdamu.

(Celý příspěvek…)

Give me your shit on my skin

Sobota
Dub 29,2006

Tuhle pisnicku zpival pan, teda alespon doufam, ze to byl pan. Mel totiz damske obleceni. Stal na podiu pred protestantskym kostelem. Mel vyndanyho bimbase. A cural. Jeho kamarad strkal do proudici moci prst. Pak obchazel publikum a nabizel prst k oliznuti. Byla to oficialni, povolena produkce se stanky a toaletami okolo. V historickem centru mesta. Tomu se rika obcanska sp0lecnost, panecku.

Je noc pred Queensday – oslavou narozenin kralovny. A tady v Amsterdamu to fakt zije. Treba holandska firma WebAds umistila reprak do okna sveho kanclu v prominentim baraku na ulici-kanalu Keisergracht a udelal poulicni party. Dobrej napad, dobra muzika, za odmenu maj ode mne backlink.

Úterý
Bře 14,2006

Původní text jsem odstranil, protože autor si vzpomněl, že má svůj valstní blog a dal to tam :)
http://www.wasp.cz/2006/03/15/alzasoft-banda-zmrdu/

Pátek
Úno 17,2006

Dodatek:

Dnes jsem v komentářích ke schválení k původnímu příspěvku našel tento:

Author : TAP (IP: 194.228.19.114 , ms.koryna.cz)
Comment:
Vzkaz pro kiwi: PROBER SE TY PIčO!

Co z toho plyne? Lidé z Koryny jsou komunikativní.

máte taky problémy s mirandou?

Sobota
Úno 11,2006

Mohl jsem příjimat zprávy, ale ne odesílat. Snad vám pomůže Lukáš (díky).

To stoji za to

Sobota
Úno 4,2006

Blog meho svatebniho fotorafa, kamarada a byvaleho kolegy o Novem Zelandu.

Úterý
Pro 20,2005

Strana Zelených je asi spolek neschopných. Strana zelených má sice pěkné stránky, ale na dopis poslaný přes jejich formulář dne 5.12. mi dodnes nikdo neodpověděl.
Strana Zelených si tedy neváží potenciálních voličů, ačkoliv vypadala jako zajímavá alternativa a snad jediná dnes mimoparlamentní strana s možností dostat se do parlamentu.
Strana zelených to u mne prohrála a doufám, že se svoji arogancí se nedostane ani přes hranici zajišťující přísun peněz z našich daní.

Koho mám ale volit?

Dopis Straně zelených

Pondělí
Pro 5,2005

Tak jsem zvědavý jestli mi odpoví na můj dopis:

Dobry den,

vzhledem k tomu ze vas program je pro mne velmi zajimavy jsem vas chtel v nasledujicich volbach volit. Bohuzel jsem pak zahledl, do programu vclenenou, vetu \”Strana zelených bude prosazovat změnu zákona o zbraních a střelivu, který by měl stanovit přísnější podmínky pro soukromé ozbrojování se. Bezpečnost občanů musí zajistit policie.\”

Proc neumoznite obcanum branit svoje zdravi, zivot a majetek? Opravdu si myslite, ze PCR muze byt vzdy a vsude? Priblizne 200 tisic majitelu Zbrojnich prukazu nema na politicke scene moc moznosti kdo by se za ne postavil, nechce byt vase strana pro ne tou volbou?

K medii prosazovanemu zprisneni vydavani ZP, tim, ze se zavedou povinne psychotesty: Podle statistiky za rok 2004 MV připadá na 1000 policistů (všichni prošli psychotesty) 6,8 trestných činů (v předchozích letech to bylo číslo kolem 10), ale na 1000 držitelů ZP jen 1,6 trestných činů!

Stejne tak mnohem vice lidi zahyne pod koly aut, nez strelnou zbrani. Proc tedy neprosazujete podle stejne logiky psychotesty pro zadatele o ridiccsky prukaz?

S pozdravem

Postřehy z 12\” Ledničky

Čtvrtek
Pro 1,2005

Už vím kde se nechali inspirovat autoři Picasa. Ano správně, stejná aplikace, která už je součástí Maxe (Mac OS X) se v jablečných ledničkách jmenuje iPhoto.

Jabko je nechutně shnilý se standardně dodávanou pamětí. Hlavní problém bude asi ta oknová nadstavba operačního systému, aspoň podle výpisu procesů. Chce to přidat paměť, ale správnou, ne jako já, který koupil navíc 512MB a až podle toho, že tam nešly strčit jsm zjsitil, že jsem nevybral tu ideální. Koupíte-li neorignální a trefíte-li se do správného typu ušetříte polovinu peněz. Netrefíte-li se, buďte rádi že jste nakoupili na inetu a vraťte ji do 14ti dnů.

Acrobat reader netřeba, Max má v sobě aplikaci Preview a ta PDF zobrazí.

javascript version of IP2Long

Středa
Lis 30,2005

function Ip2Long(ip){
  try{
   var sip = ip.split(\'.\');
   var lRet = parseFloat(sip[0] * 256 * 256 * 256)
      + parseFloat(sip[1] * 256 * 256)
      + parseFloat(sip[2] * 256)
       + parseFloat(sip[3])
   return lRet;
  }
  catch(err){
   return 0;
  }
}

Trest za úspěch

Úterý
Lis 1,2005

Vypadá to, že ČSSD se podařilo svým trvalým trestáním úspěšných (progresivní daň) zakořenit ve společnosti názory, že úspěšnost má být trestána a normální je závidět. Jak jinak si vysvětlit, že už i bulvární idnes dává prostor pro vyjádření následujícího názoru \”odborníka\”, k pevnému sazebníku pokut:

\”Sazebník znemožňuje individuální přístup k člověku, který něco spáchal. Policista může dnes dát nižší pokutu člověku, který evidentně jede v horším autě a evidentně bere malý plat, než někomu, kdo se řítí v mercedesu,\” tvrdí bývalý dopravní policista Stanislav Huml, který dnes pracuje jako konzultant dopravy.

Takže přeloženo: Tento závistivec si myslí, že za stejný přestupek by měl být úspěšný člověk trestán víc než člověk neschopný, protože mu závidíme, tak mu to osolíme.

Už se opakuji, ale nejvíc je malost, závist a blbost českého národa vidět na našem parlamentu, neboť každý národ má \”vládu\” jakou si zaslouží.

Aktuálně – nic nového

Úterý
Lis 1,2005

Nic aktuálního vám neřeknu, vše podstatné uveřejnil Filip (ne ten pornoherec z Big Brother-a, ale Rožánek). Jen bych za sebe podotknul, že podle prvního dojmu a to titulky jde o snahu vytvořit české CNN.com. Přeji hodně štěstí, protože seri=ozní zpravodajství na webu asi není (ano, idnes je bulvár).

Normy ČSN ke stažení

Čtvrtek
Říj 27,2005

Chápete někdo proč v tomto státě nejsou přístupné technické normy, ačkoliv i Český normalizační institut má na stránkách uvedeno, že \”Norma je veřejně dostupný dokument, to znamená, že je přístupná ve všech fázích vzniku a používání v praxi.\”? Jak vypadá přístupnost těchto dokumentů v praxi dokazuje ceník ČNI, kde například ČSN 73 4108 ( Šatny, umývárny a záchody) stojí 294Kč za celých 20 stran textu.
Bohužel tento monopol má na svědomí Zákon č. 22/1997 Sb., konkrétně § 5 odstavec (8): \” České technické normy nebo jejich části vydané na jakémkoliv nosiči smějí být rozmnožovány a rozšiřovány jen se souhlasem pověřené právnické osoby… \”

Úterý
Říj 25,2005

Na nějaké elektro dávaji na Evropě 2 reklamu která začíná větou z pohádky Sůl nad zlato: \”Našli, rádcové, našli?\” a končí \”To bude fičák. To každopádně.\” Za chvíli budu mít strach že si otevřu flašku s vodou a začne hrát \”lepší zůstanou …\”

Linux má velkou výhodu

Pondělí
Říj 24,2005

Jak jsem se dozvěděl (sice dřív, ale v souvislosti s jednou \”plodnou\” diskuzí na webu jsem si na to vzpomněl až teď) Linux má obrovskou výhodu (alespoň někteří to považují za výhodu). Můžete si ho nainstalovat s vážnou chybou (ve verzi jádra 2.6. dokonce 4ma) kterou si můžete zcela zdarma sami opravit!!! No není to dokonalý operační systém? Už se nedivím že se musí dodávat se zdrojovýmy kódy, jinak by to totiž byl sud střelného prachu.

Hurikánové volno III

Pondělí
Říj 24,2005

Tak volno přestal mít i jediný stávkující server z farmy storage serverů freemailu Inbox.com a opět se můžu kochat příchozímy bláboly z diskuzí tady na webským a spamy. Jak by řekl jeden chvástal ze Seznamu: \”Jsem rád, že jsem si vybral tak spolehlivý freemail. Kvalitu služeb nepoznáte, když je vše v pořádku, ale až se něco stane. Rodina našich _S_lužeb může být na tuto _S_lužbu pyšná. \”. Při tom mě napadlo, jak moc jsem na emailu závislej. Moc :)

Hurikánové volno II

Pondělí
Říj 24,2005

Výpadek proudu byl docela krátký, bohužel pro jeden (z desítek) server fatální(zatím) , čirou náhodou je to server, kde jsou uloženy moje emaily freemail služby inbox.com. Manželčina schránka je naštěstí na jiném serveru. Do mého momentálně nedostupného emailu chodí upozornění na schválení komentářů a protože jsem línej to měnit. Asi nebudeme komentovat, nebo budeme. uvidím po večeři. :)

Hurikánové volno

Pondělí
Říj 24,2005

Protože právě vypadlo spojení a/nebo elektrický proud v naší serverovně v Miami, máme i tu v ČR hurikánové volno.

Sobota
Říj 22,2005

Tak jsem se snažil poslat hlas Rosťovi, aby se vrátil do vily on místo toho namyšleného a arogantního homosexuála. Vrátilo se mi ovšem: \”Neplatne klicove slovo \’ROSTA\’\”. Takže začínám mít pochybnosti o regulérnosti haslování. Na stránkách vyvolených není o tom jak hlasovat ani slovo :( Takže jdu poslat raději hlas Oxaně do BB.

Update: jsem vůl, posílal jsem to na jiné číslo :)

TAMIFLU

Čtvrtek
Říj 13,2005

TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU TAMIFLU. V lékárnách toto antivirotikum není, tady ho máte dostatek. :)